Plzeňský Treffpunkt navštívily tisíce lidí

foto: V. Čermák

Od čtvrtka do neděle probíhal v DEPU2015 Bavorsko-český festival Treffpunkt, který se uskutečnil už potřetí. Návštěvníky, kterých přišlo opravdu hodně, čekal bohatý hudební program, promítání filmů, výstava, autorské čtení, přednášky a besedy s odborníky na minulost i současnost česko-německého sousedství. Nemohlo chybět ani bavorské a české pivo v tuplácích, tradiční klobásky, preclíky plněné šunkou a sýrem a další gastronomické speciality. Ozdobou festivalu byl bohatý hudební program. Vstup na všechny akce byl zdarma.

Ředitel společnosti DEPO2015 Jiří Suchánek, hlavní koordinátor celého festivalu Treffpunkt Jindřich Jindřich i ředitel Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice Hannes Lachmann shodně označili festival za velmi úspěšný, a to jak  výbornou návštěvou, tak i  skvělou úrovní kulturního programu.

Atraktivní bylo čtvrteční promítání 100 let starého němého filmu „Ústřicová princezna“ oscarového režiséra a mistra komedie Ernsta Lubitsche z roku 1919 s  hudebním doprovodem Aljoscha-Zimmermann-Ensemble na housle a piano.

V pátek se pak nejvíce líbily česká a bavorská dechovka, moderní soul & gypsy jazz z Bavorska i taneční vystoupení, kapela Moodshake z Plzně a zejména velký úspěch měla kapela The Heimatdamisch, která přivezla mix rocku a bavorské hudby.

V sobotním programu zaujalo vystoupení žákovských orchestrů a zejména pak vystoupení plzeňských artistů spolku Žongléros s vystoupením En-Ten-Tiky. Hojně byla navštívena swingová tančírna s workshopem skvělé Lenky Sekaninové. V podvečer k spokojenosti všech návštěvníků zahráli Ivan Audes Orchestra, a hlavně, velmi očekávaní Scotty Bullock Trio, kteří skutečně zvedali diváky ze židlí a spoustu jich doslova vtáhli do tance pod jevištěm. Sobotní program uzavřela česko-bavorská diskotéka s DJ TeleFUNken.

Zde najdete celou fotogalerii.

V nedělním spíše rodinném dni kromě hudebního programu a různých workshopů zaujala především velice zajímavá i poučná českoněmecká animace společnosti TANDEM (Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže) s velice didakticky názornou výukou, která může děti bavit.

Na plzeňskou část festivalu v DEPO2015 bude v březnu 2018 navazovat druhý Treffpunkt v partnerském městě Regensburg, kde se budou prezentovat především plzeňští umělci a česká kultura.