Plzeňský Straka: Specifikum olomouckého stadionu? Je tam kosa

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Útočná letka Eberle-Kodýtek-Straka v prvních dvou zápasech čtvrtfinále play-off větrala obranu Olomouce důkladně, ovšem bez gólového efektu. „Věřím, že to přijde, když budeme dál pokračovat v naší hře,“ zůstává pozitivní Petr Straka.

foto: HC Škoda Plzeň

Jaká panuje v týmu nálada?
Asi by byla lepší, kdyby se nám povedl i ten druhý zápas. Ale všichni věříme, že máme kvalitu na to si s tím poradit.

Přitom i druhý duel jste měli dobře rozehraný. Co se tedy stalo?
Těžko říct, přemýšlím nad tím dva dny a nemůžu na to přijít. Uvidíme, co nám ukáže video.

Co čekat od těch dvou zápasů?
Je možné, že je to ještě nabudí a přitvrdí, ale vesměs hrají pořád to stejné.

Co budou tedy ty základní věci, od kterých se bude odvíjet úspěch nebo neúspěch v další sérii?
Určitě se vyrovnat v pohybu a v nasazení. Na tom mají postavenou hru. Musíme přidat hokejovost, kterou máme podle mě lepší.

Jak vám se hraje na olomouckém ledě?
Je tam strašná kosa, možná teď v březnu už to bude lepší, ale ne o moc. Je to starší stadion, takže je to specifičtější. Když se vždycky ptáte na nejhorší stadion, tak vždycky říkám Zlín a Olomouc. Jsou to starší stadion, ostatní už jsou třeba renovované. Může to pro ně být výhoda, ale zase asi nic, čím by nás měli zaskočit.

Vaší lajně se hokejově daří, máte šance, ale co chybí ke gólu?
Ten gól. (smích) Myslím, že nemá cenu něco z naší strany měnit. Hrajeme pořád stejně, jinak to ani neumíme. Je to jen o té třešničce. Nevím, jestli je to smůla nebo trochu nervozita z play-off. Každopádně máme hlavy čisté. Víme, co máme hrát, toho se budeme držet. Může se stát, že dva zápasy nedáme gól a pak v jednom zápase dva nebo tři.

Musíte hodně krotit Jana Eberleho, který je asi proti bývalému týmu víc namotivovaný?
Mně přijde napumpovaný pořád stejně. Možná to v sobě trochu má, ale není to na něm asi tak znát. Co jsem se s ním bavil, tak nebyl úplně nadšený, že jdeme na Olomouc. Má tam asi kamarády, tak nechtěl, abychom se vyřadili navzájem. Ale motivaci on dokáže využít pozitivně.