Plzeňský Straka o kombinacích Gulaše s Kovářem: Hraji jinou úroveň, než my

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Zatímco loni hrál touhle dobou baráž, letos prožívá Petr Straka příjemnější pocity. V semifinálové sérii s Třincem zvládla jeho Škodovka oba duely na hřišti soupeře a vede 2:0. „Rozhodně to ale nebereme, jako že to je nad plán,“ říká.

Vedete v sérii 2:0. Je to tak trochu nad plán?
Chtěli jsme vyhrát oba zápasy, nejeli jsme sem s tím, že když vyhrajeme první zápas, tak druhý prohrajeme. Takže nad plán to není. Bylo klíčové, že jsme využili přesilovky a oni ne. To rozhodlo.

Navíc jste dali góly po krásných kombinacích. U prvního gólu jste vlastně vy vybojoval puk..
No vybojoval, já ho spíš šikovně ztratil. Neměl jsem komu nahrát, tak jsem se snažil dojet co nejdál. Jak jsem zkoušel rozehrávat puk, tak mi do toho ještě strčili hokejku a dojelo to trochu dál za mě. Naštěstí tam stál Venca Nedorost a pak už to dostali kluci, co hrajou na jiné úrovni, než my.

Vlastně to tedy bylo podobné, jako v prvním zápase, kdy jste jim založil akci a pak jste sledoval, jak sehráli přečíslení..
Přesně. Jen jsem čekal, co se stane. Všichni jste viděli, co umí. My to vidíme na tréninku.

Jsou právě přesilovky hlavní rozdíl? Zatímco vám se daří, ty třinecké jsou hodně upracované..
Asi jo. V play-off je hokej strašně těsný a tyhle drobnosti rozhodují. Musíme udělat vše pro to, aby to tak zůstalo.

Vypadá to, že se vám daří dobře napadat. Souhlasíte?
My to takhle hrajeme celou sezónu. Snažíme se toho držet. Zároveň ale musíme být opatrní, abychom nepropadli. Je to takové, řekl bych, kontrolované riziko.

Zocelila vás těžká série s Olomoucí?
Myslím, že jo. Série to byla strašně těžká. Ani si to lidi neuvědomují. Pořád slyším ohlasy, že to bylo námi, že jsme to neukončili dřív. Hodně z toho můžeme těžit.

Jak si vůbec užíváte play-off vy osobně?
Strašně jsem se těšil. Naposledy jsem play-off hrál v juniorce. Už tehdy jsem se dokázal vždycky vyhecovat. Kvůli tomuhle hokej hrajete.