Plzeňský šéf Straka před startem extraligy: Nejdůležitější je začátek

Martin Straka. Foto: HC Škoda Plzeň

Chytit začátek. Generální manažer Škody Plzeň Martin Straka má jasné přání. Po povedené přípravě i skvělých zápasech v Lize mistrů jsou plzeňská očekávání vysoká.

Jak moc to bude jiné, když nebudete u ledu, ale pouze na tribuně?
Bude to stejné, už jsem to zažil. Nejdůležitější je začátek, když jsme měli úspěšnou sezónu, tak jsme chytili začátek. Když jsme ho nechytili, tak ta sezóna dopadla blbě. Pak se z toho mančaft těžko dostává. To jsme viděli loni u Sparty. Doufám, že se nám to povede. Máme hodně těžké zápasy první čtyři kola.

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

Jaký máte pocit z týmu?
Skvělý, v Lize mistrů jsme postoupili. Hráli jsme čtyři kvalitní zápasy a všechny je zvládli skvěle. Nebyla to žádná náhoda. Je vidět, že ti kluci mají nějakou kvalitu. Teď je to jenom na nás, abychom to přenesli. Snad to nebude tak, že si budeme myslet, že to půjde teď samo.

Největší otazníky byli u brankářů..
Jednoho jsme měli, chtěli jsme ještě jednoho, což se nám povedlo. Kluci ukázali kvalitu, jsme spokojení. Ale teď teprve začnou být pod tlakem. Všichni víme, že je to jiné.

Jak jste spokojený s posílením týmu?
Jsem, moc. Nějací hráči odešli, ale přivedli jsme nové. Pak jsou tam ti, kteří už tu nějakou dobu jsou a už by to měli nastartovat a měli se posunout, například Míra Indrák a David Stach. Kvality ukázali, měli by tým táhnout. Nějaké zkušenosti mají.

Příležitost dostávali v přípravě také mladí hráči. Od koho čekáte největší skok?
Kodýtek hrál teď ty poslední zápasy skvěle. Ke konci loňské sezóny a na začátku přípravy to s ním nebylo úplně jednoduché, takže doufám, že už pochopil, co se od něho chce. Pak jsou tam další mladí, Kantner z toho ale teď vypadl, má něco s kotníkem, takže nezasáhne do začátku sezóny podobně, jako Kvasnička, který byl na operaci se slepým střevem. Je tam i Kuba Pour. Šanci dostanou, je to jen na nich.