Plzeňský primátor se setkal s cestovatelem Zikmundem, popřál mu ke stým narozeninám

foto: město Plzeň

Legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda navštívil přímo v jeho bydlišti ve Zlíně primátor Plzně Martin Baxa. Rodákovi za západočeské metropole dodatečně osobně pogratuloval k letošním stým narozeninám a předal mu dárky vztahující se k Plzni.

„Když slavil Miroslav Zikmund sté narozeniny, nechal jsem vyvěsit na radnici plzeňskou vlajku a natočil jsem video pozdrav, v němž jsem na dálku slíbil, že mu za všechny Plzeňany popřeji osobně. A tento slib jsem v pondělí ve Zlíně splnil. Popřál jsem panu Zikmundovi, našemu slavnému rodákovi, vše nejlepší a především pevné zdraví. Předal jsem mu také plzeňské dárky, a sice nedávno vydané kompletní třísvazkové dějiny našeho města a samozřejmě nesmělo chybět plzeňské pivo. Měl jsem tu čest skoro dvě hodiny hovořit s legendou, člověkem, který společně s Jiřím Hanzelkou generacím Čechoslováků zprostředkoval vhled do světů, které lidé nemohli spatřit na vlastní oči. Pan Zikmund má stále neuvěřitelnou paměť, brilantní myšlení, obdivuhodnou preciznost a taky je moc příjemný, vtipný a vlídný. Všechny Plzeňany srdečně pozdravoval, což velice rád tlumočím. Nikdy na toto setkání nezapomenu,“ řekl po setkání s Miroslavem Zikmundem primátor Martin Baxa.

Cestovatelovo významné životní výročí si připomněla Plzeň letos již 18. ledna na městském plesu, který nesl název Po stopách legendy – 100 let Miroslava Zikmunda. Miroslav Zikmund se osobně plesu nezúčastnil, ale zaslal Plzeňanům zdravici s přáním, aby se jim dobře dařilo. V den jeho stých narozenin zavlál na plzeňské radnici k jeho poctě prapor.