Plzeňský kraj trápí ledovka, na Tachovsku havaroval autobus

foto: HZS PK

Aktualizováno 19:56 Na území Plzeňského kraje se kvůli mrholení vytváří na většině silnic ledovka. U obce Kostelec na Tachovsku došlo k vážné nehodě autobusu.

foto: HZS PK

Podle policejní mluvčí Pavly Burešové mají problémy se sjízdnosti na některých místech především řidiči nákladních či větších vozidel. „Aktuálně již máme v souvislosti s ledovkou oznámeno několik dopravních nehod,“ potvrdila Burešová. K jedné z nich došlo na Tachovsku u obce Kostelec, kde havaroval autobus převážející pracovníky místních montoven. Podle mluvčí záchranné služby Márie Svobodové utrpělo zranění šest osob. „Z místa transportujeme letecky ženu ve věku 45 let s těžkým zraněním horní končetiny na urgentní příjem FN Plzeň. Dalších pět osob pak s lehkými zraněním do nemocnic ve Stodě a v Plzni,“ popsala Svobodová.

Mluvčí hasičů Petr Poncar potvrdil, že na místě bylo nutné vyprošťování. „Jednu osobu jsme vyprostili pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Na místě je silná ledovka, měli jsme problém s dojezdem,“ doplnil mluvčí hasičů Petr Poncar.

„Řidičům doporučujeme, aby přizpůsobili rychlost jízdy povaze a stavu vozovky a rovněž svým schopnostem, dodržovali mezi vozidly větší bezpečnostní vzdálenost a počítali s podstatně větší brzdou drahou,“ dodala Burešová.