Plzeňský kraj má nadále nejdražší benzin, litr za 36,75

ilustrační foto / plzen.cz

Už druhý týden jsou ceny benzinu v Plzeňském kraji nejvyšší v zemi. Litr Naturalu 95 stál v regionu ve čtvrtek v průměru 36,75 Kč. Je to sice o 11 haléřů méně než před týdnem, i tak je to nejvíce v celé ČR. Celostátní průměr je u tohoto nejprodávanějšího benzinu 36,21 koruny za litr. Benzin v regionu skokově výrazně zdražil minulý týden. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Průměrná cena nafty v kraji oproti minulému týdnu klesla o dva haléře na 36,09 Kč za litr, což je o 17 haléřů nad celostátním průměrem. Řidiči v Praze, na Vysočině a v Jihomoravském kraji mají naftu ještě o něco dražší než v Plzeňském kraji.

Mezi sedmi okresy Plzeňského kraje je nejdražší už tradičně pohraniční Tachovsko, kde se litr Naturalu 95 prodává za 38,27 Kč, což je o 14 haléřů více než před týdnem. Naopak nejlevnější benzin má Domažlicko. Litr Naturalu 95 tam oproti minulému týdnu o korunu zlevnil na 35,89 Kč. Domažlicko a severní Plzeňsko s cenou 36,03 Kč za litr Naturalu 95 jsou tak v kraji jediné okresy, kde je cena tohoto paliva pod průměrem v zemi.

Nafta je v Plzeňském kraji nejlevnější v okrese Plzeň-sever, a to za 35,25 Kč, tedy o pět haléřů dražší než před týdnem. Nejvíc za litr nafty zaplatí řidiči na Tachovsku – 37,82 Kč, tedy o desetník méně než před týdnem.

V sousedním Německu jsou pohonné hmoty dlouhodobě dražší než v ČR, obdoba českého naturalu se tam po přepočtu prodává za 44,09 koruny. Nafta se prodává v průměru za 38,75.

čtk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here