Plzeňský kouč Vrba: Pro Bohemku je utkání s námi zápas roku

foto: FC Viktoria Plzeň

Potřetí v řadě fotbalisté Viktorie Plzeň v Ďolíčku nedokázali zvítězit. Bilanci nedokázali zlomit ani ve čtvrtém kole Fortuna:Ligy, po bezbrankové remíze tak poprvé v sezóně ztratili. „Nevím, jestli je to náhoda, Bohemka se proti nám vždycky zvláštně vyhecuje, má obrovskou motivaci,“ prohlásil kouč Viktorie Pavel Vrba.

foto: FCVP

Nelichotivá šňůra trvá od loňského jara, kdy Viktoriáni schytali debakl 2:5, před rokem pak utkání skončilo remízou 2:2. „Pro Bohemku je zápas s námi možná zápasem roku, aspoň mi to tak vždycky připadalo. Fanoušci ji podporují, nechtějí vidět její prohru. Utkání odmakala, jak se sluší a patří. Za bojovnost a nasazení si bod zasloužila,“ připustil Vrba.

Příčinu hledal plzeňský kouč hned v několika věcech. „Ve vápně asi nejsme dostatečně důrazní. Nebo nezpracujeme balon, když můžeme jít sami na gólmana. V první půli nás Bohemka přehrávala důrazem, soubojově, byla lepší. Měla víc standardek. Nechci říct, že kralovala, ale byla blíž ke gólu než my. Po přestávce se to otočilo, zlepšili jsme přihrávku, přechodovou fázi. Škoda, že jsme nedohráli některé akce do konce. Gól jsme nedali, výsledek tudíž sedí,“ dodal plzeňský kouč.