Plzeňský Kopic o duelu s SönderjyskE: Zápas podzimu. Chybět druhý rok po sobě v Evropě by nebylo dobré

Foto: FCVP

Prohrají a budou podruhé v řadě za sebou bez podzimu v evropských pohárech. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká už ve čtvrtek klíčový souboj proti dánskému SönderjyskE. „Je to zápas podzimu,“ tuší krajní záložník Západočechů Jan Kopic před duelem třetího předkola Evropské ligy.

Co takhle den před utkáním převládá. Natěšenost nebo nervozita?
Zatím natěšenost, nervozita se možná dostaví zítra. Pro nás je to utkání podzimu. Doufám, že máme víc zkušeností a ty využijeme.

V úterý sehrála svůj souboj proti dánskému Midtjyllandu Slavia a byla ráda, že uhrála bezbrankovou remízu. Váš čtvrteční soupeř přitom Midtjylland nedávno porazil..
Víme o tom, že je porazili tuším 2:0. Jsou schopní podat nadstandartní výkon, doufám, že nám pomůže domácí prostředí a postoupíme.

Daly se vysledovat nějaké podobnosti obou dánských týmů?
Asi ty auty, že hází dlouhé. Mají to navíc založené na fyzické hře. Čekáme obdobný houževnatý tým. Hrají v pětičlenné obraně, to by mohla být výhoda. Hrála proti nám takhle Boleslav i Bohemka, to bychom mohli využít jako dobrou průpravu.

S týmem SönderjyskE má osobní zkušenost Jakub Brabec, který proti němu nastoupil v dresu Sparty. Radil vám nějak?
Bavili jsme se o tom zápase, říkal, že jsou hlavně silní v domácím prostředí, kde využívají dlouhé auty. I venku tenkrát Spartu potrápili. Vrátili jsme se k tomu, ale že bychom to nějak využili, to ne.

Jak vnímáte to, že čtvrteční zápas může negativně ovlivnit celý zbytek sezóny?
Zítra je to zápas podzimu, ale nepřipouštíme si, že bychom vypadli. Stát se může všechno, ale v našich silách je postoupit. Chybět druhý rok po sobě v Evropě by nebylo dobré.

Co by mohlo na soupeře platit?
Držení balónu. Kombinace není jejich nejsilnější stránka. Spíš se zaměří na brejky, takže je nesmíme pouštět do rychlých protiútoků. Je třeba rychle kombinovat, dávat míč od nohy a nejlépe vstřelit co nejrychleji gól a uklidnit se.

O víkendu jste proti Bohemians vstřelil gól a na dva nahrál. Cítíte se teď nejlépe v sezóně? 
Osobně se cítím dobře od začátku sezóny. Ale až teď s Bohemkou jsem to protrhl, jsem rád, že mi trenér nechal v sestavě.

Vypadalo to, že jste si hodně rozuměl se Zdeňkem Ondráškem..
Je pravda, že na Bohemce nám to docela vyšlo až nad očekávání.