Plzeňský kardioběh 2018

foto: V. Čermák

V neděli 9. září se uskuteční 11. ročník tradičního běhu plzeňskou čtvrtí Roudná nazvaný Plzeňský kardioběh. Tento běh je populární mezi běžci pro svoji ojedinělou “party” atmosféru, kterou vytváří bohatý zahradní raut a koncert. Letos vystoupí Oldies Revival band The Shower. To vše, plus zázemí a start a cíl všech běhů se uskuteční na zahradě v Luční ul. 43 v Plzni na Roudné.

Pro letošní rok připravili organizátoři jednu zásadní novinku. K již tradiční trase na 5,8 km přibude nová trať dlouhá 10 km. Pro děti jsou připraveny kratší tratě o délkách 300 m, 1,4 km a 1,8 km. Závod je zařazen do Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, a proto zde mohou děti posbírat důležité body do celkového hodnocení poháru. Start prvního dětského závodu je v 9:00 hod, hlavní závody na 5,8 km a 10 km startují v 11:00 hod. Informace o závodě i on-line registrační formulář naleznete na stránkách www.kardiobeh.cz.

Společně s patronkou akce Dianou Mezulianikovou, nedávnou finalistkou na ME v Berlíně v běhu na 1.500 m, zvou organizátoři všechny příznivce běhu na jedinečný zážitek při Plzeňském kardioběhu.