Plzeňský kardioběh 2018 absolvovalo 233 běžců

V neděli 9. září se v Plzni na Roudné uskutečnil 11. ročník Plzeňského kardioběhu. Do druhé dekády vstoupil tento běh s novinkou – rozšířením programu o trať na 10 km. Celkem do cíle doběhlo 233 běžců všech věkových kategorií. Dětí, které soutěžily v rámci Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, bylo 118, běžců  v cíli závodu na 5,8 km bylo 71 a 44 účastníků měl premiérový běh na 10 km.

Děti běžely na tratích 300 m, 1,4 km a 1,8 km. Vítězi jednotlivých kategorií se stali David Krejčí (TJ Baník Stříbro), Karolína Klepačová (TJ Sokol Plzeň-Petřín), Vojtěch Slouka (ŠAK při ZŠ Přeštice), Kristýna Záhořová (TJ Baník Stříbro), Adam Novák, Andrea Šleisová, Michal Pergler (ŠAK při ZŠ Přeštice), Stela Provalilová (Mílaři Domažlice), Jan Pergler (TJ Baník Stříbro), Nikola Vimmerová (TJ Sokol Plzeň-Petřín) a Kateřina Křenková (TJ Sokol Plzeň-Petřín).

This slideshow requires JavaScript.

V závodě na 5,8 km zvítězil v čase 19:58 suverénním způsobem Vlastimil Šroubek ml. (AK Škoda Plzeň) před Martinem Kočandrlem (20:46) a Adamem Horníkem (21:01 – oba ze Sport Clubu Plzeň).  Nejrychlejší ženou byla Eliška Rosenbaumová (Rozběháme Česko 24:03), druhá doběhla Jana Brantlová (Velosport Domažlice 24:47) a třetí Barbora Beroušková (Sport Club Plzeň/ 25:18).  Vítězi jednotlivých kategorii se stali Vlastimil Šroubek ml., Daniel Kraus (Medi Profin Plzeň), Jiří Procházka, Eliška Rosenbaumová, Jana Hocká a Marcela Bečvářová (SV Stříbro).

Velkou fotogalerii si prohlédněte zde.

V závodě na 10 km vyhrál zcela přesvědčivě Ondřej Jadlovský z Dolního Žandova v čase 36:33. Druhý doběhl loňský vítěz Pavel Burt (Sport Club Plzeň 37:39) a třetí Jan Sedláček (TJ Sušice 39:01). Mezi ženami zvítězila Helena Adamcová (PSP Klub koloběhu Plzeň 46:48) před Evou Perglerovou (BK Přeštice 47:09) a Lenkou Korcovou (48:29). Vítězi věkových kategorií se stali Ondřej Jadlovský, Jan Sedláček, Karel Černý (Atmos Chrást), Adrien Sehnal (SC Radotín), Petr Janový (AC Trial Plzeň), Anna Baborová, Helena Adamcová,a Jitka Siglová.

V letošním roce konečně vyšlo i příjemné počasí s teplotami okolo 24 °C. Během akce panovala na Roudné příjemná atmosféra. Účastníci byli nadšení z přítomnosti sympatické české reprezentantky Diany Mezulianikové, finalistky nedávného Mistrovství Evropy v lehké atletice v Berlíně v běhu na 1 500 m, která se osvědčila i jako skvělá startérka. K poslechu i k tanci zahrála kapela Oldies Revival band The Shower a jako tradičně  byl součástí akce i bohatý raut.