Plzeňský festival Živá ulice odhaluje hudební program

foto: Živá ulice

Multižánrový festival Živá ulice odstartuje už příští týden. Od 12. srpna se můžete těšit na dvě scény v Proluce a Šafaříkových sadech, v pondělí 15. srpna se přidají ještě dvě velké hudební scény na náměstí Republiky a U Branky. Právě hudební program tvoří základ Živé ulice. Kdo rozezní centrum Plzeň tentokrát? Xavier Baumaxa, Jiří Schmitzer, Anna Polívková, Gadjo.cz ft. Mário Bihári nebo plzeňské Kníry, Znouzectnost či Teepee. Na zahraniční produkci se vydejte do Inspiral Garden.

Pátý ročník festivalu oživí centrum Plzně na 12 dní. Na celkem čtyřech místech potkáte divadlo, food festival, výstavu, letní kino, dny módy, program pro děti a samozřejmě také hudbu, která neodmyslitelně k Živé ulici patří. Hudební dramaturgie je letos rozdělena do čtyř programových linií.

ziva ulice03Živá ulice jako každý rok dá prostor plzeňským kapelám, ty tvoří přibližně jednu třetinu celého hudebního programu. Hned v pondělí 15. srpna zahraje U Branky festivalová stálice Znouzectnost. „Letos poprvé na Živé ulici zahrají také Kníry, na které se opravdu těšíme. Plzeňskou hudební scénu bude prezentovat mimo jiné kapela Teepee, která speciálně pro festival vystoupí v celé sestavě s hostem Mikolášem Růžičkou. Chybět nebudou ani Donnie Darko, Frajara Putika nebo Tabasker,“ zve na plzeňskou sekci dramaturg festivalu Matěj Halaš. Další hudební linii představuje současná progresivní scéna v čele s interprety, jako jsou Ventolin, Kittchen, Vložte kočku či John Wolfhooker. „Živá ulice dává velký prostor také nemainstreamové hudební scéně. Chceme návštěvníky festivalu seznámit s projekty, které stojí za pozornost, ačkoli nejsou tak mediálně známé. Řada interpretů, kteří na Živé ulici vystoupí, získala hudební ocenění nebo na ně byla nominována,“ dodává k výběru interpretů Matěj Halaš. Na Živé ulici ale potkáte i známá jména jako Jiří Schmitzer, Xavier Baumaxa, Anna Polívková, Gadjo.cz s Mário Bihári či Circus Problem.

ziva ulice01Zatímco Náměstí Republiky a prostor U Branky bude patřit především českým hudebníkům, do Inspiral Garden můžete zajít na zahraniční hudební produkce, jejichž výběr si vzali na starosti plzeňští Místní borci. Pod korunami keřů v Šafaříkových sadech zahraje například izraelský zpěvák Shtuby, který do Plzně nakonec dorazí s celou svojí kapelou. Těšte se na avantgardní projekt s vlivy funku, jazzu a groovu namixovaný s elektronickou hudbou. Z Izraele přijede i geniální basista Yotam Ben Horin. Zahraniční interprety doplní například belgičtí Terraformer nebo Joe McMahon ze Spojených států.

Hudební dramaturgie je také částečně rozdělena podle dnů. Živou ulici hned v pondělí 15. 8. na Náměstí Republiky zahájí rytmy Balkánu v podání Gadjo.cz ft. Mário Bihári nebo Circus Problem, čtvrtek 18. 8. bude patřit swingu díky velkému swingovému orchestru Ježkovy stopy.

Celý hudební program najdete na www.zivaulice.eu, vstup na všechny akce je zdarma.