Plzeňský festival stepu zahájily ukázky v ulicích

foto: V. Čermák

Ukázky stepařského umění byly v rámci pozvání na Plzeňský festival stepu 2019 i přes nepřízeň počasí k vidění ve čtvrtek v centru města. U příležitosti Mezinárodního dne stepu, který připadá na 25. května připravil SPOLEK K.R.O.K. a STEP by STEP STUDIO již tradičně, v druhé polovině května, Plzeňský festival stepu.

Diváci budou moci shlédnout ukázky stepařského umění v podání stepařů několika generací, od malých dětí, až po skutečné mistry, a co víc, mohou sami za asistence zkušených lektorů vyzkoušet vše prakticky při workshopech.

Novinkou letošního festivalu bude páteční flash mob na náměstí Republiky. „Začíná v 17 hodin, skladba The Greatest Show trvá přibližně 5 minut a v 17:15 ji ještě jednou zopakujeme. Na náměstí by se nás mělo sejít kolem 150, to je také počet desek, na kterých budeme stepovat. Povrch náměstí není pro stepařské boty ideální, už vloni jsme si ale vyzkoušeli, že za pomoci speciální desky, kterou bude mít každý stepař, tu můžeme naši skladbu předvést,“ říká Kamila Borovská, vedoucí plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje. Kamila Borovská je zároveň choreografkou skladby The Greatest Show.

Po tradičním sobotním vystoupení stepařů, jednotlivců i formací pod širým nebem v prostoru U Branky v Kopeckého sadech vyvrcholí Plzeňský festival stepu Galavečerem, na kterém vystoupí řada stepařských skupin a sólistů, od dětí předškolního věku, až po seniory nejenom z České republiky, ale i ze zahraničí. Večer plný stepu na nejvyšší úrovni bude ozdoben vystoupením několika Mistrů Evropy a světa ve stepu. Večer zakončí společné vystoupení všech vystupujících stepařů, za živého doprovodu plzeňských hudebníků.

Více fotek najdete v galerii.