Plzeňský dům, který půjde k zemi, hostí v pátek PechaKucha Night

foto: fb Pecha Kucha Night

Poslední PechaKucha Night před začátkem léta se konala venku na náplavce a nyní na konci léta se kultura přesune zpět do vnitřních prostor kulturního domu. A ne jen tak ledajakého, ale do legendárního kulturního domu Svornost na Doubravce.

Ještě za minulého režimu se tam konala spousta plesů i bigbeatových koncertů. Budova je v současnosti v havarijním stavu, půjde k zemi a nahradí ji bytový dům. V pátek 21. září ve 20:20 tak návštěvníci PechaKucha Night vol. 26 budou mít zřejmě poslední možnost se do tohoto dříve významného domu podívat.

Mezi hosty bude například nejmladší český cestovatel Saša, který do svých 2 let navštívil 36 zemí, Joachim Dvořák z nakladatelství Labyrint vydává časopis pro děti Raketa, ne pro zisk, ale proto, že ho to baví, Dan Vojtěch jeden z nejznámějších fotografů extrémních sportů, David Karásek – designér a majitel společnosti mmcité, která tvoří městský mobiliář k vidění ve více než 30 zemích, sestry Lucie a Nicole Ehrenbergerovy, jedny z nejúspěšnějších českých lifestyle blogerek, které ze svého koníčku dokázaly udělat zaměstnání. Tentokrát večer zpestří i představitel z oboru kybernetiky a robotiky z ČVUT, Petr Marek, člen týmu, který vyhrál druhou cenu v mezinárodní soutěži za sestrojení konverzačního robota a překonal tak špičkové světové univerzity.

Večer bude stejně jako ten minulý moderovat Filip Koryta, držitel titulu mistr České republiky ve slam poetry.