Plzeňský Design Week 2018 opět přilákal davy lidí

foto: V. Čermák

Třetí ročník festivalu Plzeň Design Week 2018, který dle prvních odhadů pořadatelů navštívilo více než 2 000 lidí, skončil. Po celý týden v DEPU2015, ale i na jiných místech probíhala řada workshopů, přednášek, diskuzí, ale třeba i vycházek s architektem po detailech veřejného prostoru a architektury a další. Hlavní víkendová prodejní přehlídka byla v DEPU2015 v autobusové hale slavnostně zahájena v pátek v 19 hodin současně s FASHION SHOW a s dalším bohatým programem.

V rámci pátečního slavnostního zahájení vystoupili Martin Baxa, primátor města Plzně a poslanec Sněmovny ČR, Jiří Suchánek, ředitel společnosti DEPO2015 a Ondřej Kašpárek, programový vedoucí festivalu.

Během víkendové prodejní přehlídky představilo své produkty téměř 60 značek a u stánků v autobusové hale a v dalších prostorách DEPA2015 bylo k vidění nejen autorské oblečení, šperky, porcelán, hračky, svítidla i kosmetika, a to tvůrců nejen z Plzně, ale v sobotu i v neděli proběhly, kromě zmíněných workshopů, vždy tři bloky odpoledních módních přehlídek.

Kompletní fotogalerii si prohlédněte zde.

Během pátečního podvečerního programu byly také slavnostně předány národní ceny za studentský design. Mladá designérka Markéta Oličová z Prahy získala nejvyšší ocenění v osmnáctém ročníku prestižní studentské soutěže Národní cena za studentský design 2018. Oceněna byla za své hmatové písmo a piktogramy Tactus Type, s nímž zvítězila mezi dalšími 91 autory. Mezinárodní porota ocenila celkem 26 designérů. Tématem letošního ročníku byla Vizuální komunikace.

V rámci pátečního večera byl vyhodnocen odbornou porotou i nejlepší stánek, a to stánek ISIS designérky Alice Merhautové, která ve své práci nechává vyniknout přirozenou krásu organických tvarů. Pracuje s krystaly, které od mala sbírá a nechává je zářit v jejich přirozeném tvaru a krystalizaci. Název značky je podle bohyně ISIS z egyptské mytologie.