Víte, v čem se jezdilo za socialismu? Retro jízda vám to připomene

Nejrůznější vozidla, která už jen tak na silnicích nepotkáte, můžeme vidět na silnicích v sobotu 10. srpna. Už pošesté se totiž na Plzeňsku uskuteční akce s názvem Retro jízda aneb „V čem jsme jezdili za socialismu.

„Jedná se o sraz vozidel, která někteří z nás ještě aktivně užívali, ať již v produktivním věku, či jako novopečení řidiči. Vozidel, ve kterých se někteří vozili ještě jako děti, a která jsou pouze díky nadšencům dochována do dnešních let. Je hezké vidět prarodiče, kteří u žigulíka či embéčka vysvětlují vnoučatům, jak zrovna s takovým autem jeli například k moři na dovolenou,“ uvedl Jiří Weger, člen vedení VCC Plzeň.

Netradiční program začne v 8:30 ve Škodalandu na břehu borské přehrady výstavou historických automobilů a motocyklů prodávaných v ČSSR v letech 1948 – 1989. V 9:30 hodin následně všechny vozy vyrazí na svoji krasojízdu Plzeňským krajem.

„Historické automobily a motocykly pojedou přes Litice, Dobřany, Chotěšov a Heřmanovu Huť do Stříbra, kde se ve spolupráci s městem Stříbro uskuteční zhruba od 12 do 13:30 druhá výstava,“ upřesnil Milan Hampek z pořádajícího klubu.

Následně pak vozy zamíří přes Konstantinovy Lázně, Pernarec a Kozolupy do Plzně. Cílem retro jízdy bude nádvoří Plzeňského Prazdroje, kde je od 16 do 18 hodin naplánována poslední výstava, včetně doprovodného programu.

„Rádi bychom poděkovali za spolupráci Městskému obvodu Plzeň 3, městu Stříbru a všem dalším zúčastněným obcím. Velké díky patří také našim sponzorům,“ dodal za organizátory Milan Hampek.