Plzeňské sprinty 2018 opět přinesly rekordy

Tradiční a největší plavecké závody pořádané Plaveckým klubem Slavia VŠ Plzeň Plzeňské sprinty se uskutečnily v Městském bazénu na Slovanech ve dnech 16. – 18. listopadu. Závod proběhl současně i jako ARENA CUP a Český pohár v plavání.

Přihlásilo se celkem 687 závodníků z 10 států a 93 klubů, což například znamenalo, vzhledem k systému rozplaveb, více než 4 399 startů. Bylo opět využito, vzhledem k tomu, že se jedná o závody v krátkém bazénu, výborných technických podmínek plzeňského bazénu, který na šířku měří přesně 25 metrů

V rámci závodů padlo 30 rekordů Plzeňských sprintů a 5 rekordů České republiky.

České rekordy překonali, držitelka 3 medailí ( 2 zlatých a 1 stříbrné) z nedávné olympiády mládeže v San Francisku Barbora Seemanová (Motorlet Praha), která překonala české rekordy na 200 m a 400 m volný způsob, O další dva české rekordy se postaral Jan Micka (USK Praha) v závodech na 800 m a 1 500 m volný způsob, kde překonal svůj starý rekord dokonce o 10 vteřin. O pátý český rekord se postaral Tomáš Franta (Slavia Chomutov), a to v závodě na 200 m znak.

This slideshow requires JavaScript.

Skvělé výkony po celé 3 dny podávala i další naše reprezentantka a také několikanásobná rekordmanka Simona Baumrtová, nedávno provdaná Kubová, která překonala rekord Plzeňských sprintů v 6 (!) disciplinách, v některých případech jí dělily jen setinky vteřiny od českého rekordu.

Celou fotogalerii si prohlédněte zde.

Z celkového počtu 30 překonaných rekordů Plzeňských sprintů, překonali čeští závodníci 15 rekordů, maďarští závodníci 12 a 2 překonal norský závodník Henrik Christiansen, jinak velký rival našeho reprezentanta Jana Micky. Za každý překonaný rekord Plzeňských sprintů získávali závodníci šek v hodnotě 2 000 Kč, za český rekord 1 000 Kč.

Neztratili se ani domácí závodníci, dvakrát na stupních vítězů byl Ondra Gemov, když druhý byl na 200 m motýlek a třetí v polohovém závodě na 400 m. Druzí byli i Martin Hrabačka na 50 m prsa a Veronika Tondrová na 400 m volný způsob. Dvě druhá místa získaly ženy TK Slavia VŠ Plzeň ve štafetových závodech na 4×50 m volný způsob a 4×50 m polohový závod.

Celé mezinárodní závody se vyznačovaly skvělou organizací a prací celého týmu pořadatelů, rozhodčích a skvělých strážců časomíry a přesných výsledků.pod vedením ředitele Městského bazénu Slovany a předsedy Plaveckého klubu Slavia VŠ Plzeň Tomáše Kotory. Při předávání cen vítězům mu ještě asistovali, kromě půvabných hostesek, místopředseda klubu Karel Götz a Petr Ryška, předseda Českého svazu plaveckých sportů. Hlavními rozhodčími byli Luboš Imryšek a Ladislav Štefl.