Plzeňské osobnosti přejí do roku 2018 / 4. díl

Nový rok 2018 je už skoro tady. Všichni jsme plni očekávání, předsevzetí a máme spoustu přání a snů. Známých plzeňských osobností jsme se ptali na to, co přejí Plzeňanům do nového roku a co osobně považují v roce 2018 za významné a důležité.

David Limberský

David Limberský, fotbalista FC Viktorie Plzeň:

Pohodu, zdraví a sportovním fanouškům přeju, aby se plzeňské týmy držely tam, kde teď jsou. Hlavně, ať jsou všichni spokojení.

Asi jako každý Plzeňák i já věřím, že udržíme s klukama první místo i po jarní části sezóny, a že si ještě zahraji Ligu mistrů.

 

Radislav Neubauer

Radislav Neubauer, starosta Městského obvodu Plzeň 3:

Do nového roku přeji všem Plzeňanům nejen za sebe, ale i za celý Městský obvod Plzeň 3 především hodně zdraví, štěstí a samozřejmě úspěchů nejenom v osobním životě, ale také v každodenním pracovním nasazení. Dále našim spoluobčanům přeji, aby se jim vše špatné velkým obloukem vyhýbalo a řešili co nejméně problémů. A hodně odvahy pokud by se přece jenom vyskytly.

V novém roce mě čeká i nadále práce nejen na plnění volebního programu, ale i realizace potřeb občanů, aby se v našem obvodě cítili spokojeni a v bezpečí. V osobním životě pak chci v příštím roce trávit co nejvíce volného času s vnučkou, které už bude brzy jeden rok. A na to se moc těším!

Martin Otava, ředitel Divadla J. K. Tyla:

Martin Otava

V dnešní chaotické a stresové době by bylo dobré, abychom měli čas a chuť se zamyslet nad tím, co je v životě opravdu důležité. Abychom  TAK SEBEVĚDOMĚ nesoudili druhé, abychom dávali prostor diskuzi, abychom si nemysleli, že jedině náš názor je ten správný, že jedině co se nám líbí, je krásné a dobré. Přál bych nám všem více tolerantnosti, radosti a lásky, méně militantnosti a naštvanosti. ABY PLATILO ČÍM DÁL MÉNĚ TO CO NAPSAL Josef Kajetán Tyl ve své hře Jan Hus: „Dnes v Čechách každý tesař myslí, že mši svatou sloužit může“.

Můj osobní život se s tím pracovním natolik prolíná, že je těžké jedno od druhého oddělit. Práce ředitele i režiséra je pro mě koníčkem, proto mohu říci, že k důležitým událostem v mém životě bude v roce 2018 patřit nastudování dvou oper skladatelů, se kterými jsem se dosud nesetkal: opery francouzského skladatele Ambroise Thomase Hamlet a Fibichovy Nevěsty messinské. Obě znám od dětství a obě pro mě budou výzvou.