Plzeňské ohýnky na celé čáře vyhráli Slováci a jejich ohňostroj Magická zem

foto: V. Čermák

Přehlídka profesionálních ohňostrojů se uskutečnila již potřinácté. Předcházel jí bohatý doprovodný program. Vystoupila populární revivalová skupina VÍLA AnÁLKA, rocková kapela Sifon a AC/DC revival z Německa. Ani letos nechyběla skupina historického šermu PANTALEON z Tlučné s vystoupením inspirované kelty, vikingy, dobou gotiky, včetně ohnivé show. K vzpomínce na 100. výročí vzniku Československa přispěl Klub 4. obrněné divize Plzeň a plzeňští Pětatřicátníci. Program obohatil i Martin Vobruba z Plzeňské zoologické zahrady s krajtou královskou Boženkou.

Celé odpoledne moderoval jako i v předcházejících ročnících Pavel Cích. Mezi hosty byl ekonomický náměstek primátora města Plzně Pavel Kotas, starosta Městského obvodu Plzeň 3 Radislav Neubauer, první místostarosta Radoslav Škarda a místostarosta David Procházka. Ti se také podělili o startování jednotlivých ohňostrojů.

Tradiční přehlídka profesionálních ohňostrojů přinesla skvělou podívanou, kterou připravili profesionálové z České republiky, Slovenska, Polska a Německa. Soutěž odstartovala  v 21 hodin, byla hodnocena ve třech sekcích s nezvyklým výsledkem. Všechny tři hlavní ceny – Cenu odborné poroty o Pohár hejtmana Plzeňského kraje, Cenu diváků o Pohár starosty Městského obvodu Plzeň 3 a cenu udělovanou pořadatelem za nejlépe synchronizovanou hudbu získal ohňostroj  s názvem Magická zem slovenské firmy Privatex Pyro s.r.o. Všechny tři poháry postupně převzal hlavní představitel firmy Lubomír Masár. Druhé místo obsadil ohňostroj z Polska a třetí byl ohňostroj z Německa.

Kompletní fotogalerii najdete zde.

V průběhu odpoledne také převzal cenu Bohuslava Kulhánka za obětavý čin Viktor Prokopec, podnikatel a majitel servisu BaV auto Plzeň, který se významně podílel na záchraně lidí při nedávném požáru ubytovny na Karlově, přestože požár postihl i jeho provozovnu.