Plzeňské náměstí patří Havelským trhům

foto: V. Čermák

Ve více než 60 stáncích se ve středu dopoledne rozběhly tradiční Havelské trhy, které potrvají do úterý 16. října 2018. Otevřené jsou každý den od 9 do 18 hodin. Hned první den využily stovky návštěvníků krásné počasí k návštěvě trhů. Trhy na náměstí Republiky v Plzni pořádá společnost Prostr servis, mediálním partnerem je portál Plzen.cz.

Ve stáncích možno najít rukodělné výrobky řezbářů, výrobců svíček a keramiky, ale i komerční zboží. Jen kováři tentokrát z technických důvodů chybí.

Pestrá je i nabídka dobrot staročeské kuchyně od  bramboráků po trdelníky, včetně tradičních klobás, tlačenky, sýrů, maxicroissantů s 6 různými náplněmi a dalších pochoutek. Z tradičních nápojů jako je pivo, nechybí ani medovina nebo svařák a další alkoholické i nealkoholické nápoje.

Nedílnou součástí trhů je doprovodný hudební program. Jednotlivé kapely hrají každé odpoledne minimálně třikrát, a to v 15.00, 16.00 a v 17.00 hodin. První  den vystoupila plzeňská kapela FREGATA. Fotogalerii si prohlédněte zde.

Program na další dny:

11.10. ALTERNATIVA

12.10. DUŠAN TALAŠ a WERR MUSIK

13.10. GROŠÁCI

14.10. ŠTREKA PROSPO (První přespolní originální staropražský pouťový orchestr )

15,10. FUTRO

16.10. BBAND MANIACS

Havelské trhy teprve začaly, ale už teď zvou pořadatelé všechny zájemce a návštěvníky na náměstí Republiky na Svatomartinské otvírání vína od 3. do 11. listopadu. „V závěrečný den v neděli 11. listopadu nebude chybět tradiční průvod Svatého Martina na bílém koni s jeho družinou a v pivovarském stanu bude podáváno Svatomartinské menu s tradiční husou,“ doplnili za pořadatelskou společnost Emil Procházka a Jaroslav Strohschneider.