Plzeňské futsalisty povede bývalý reprezentant

foto: Interobal Plzeň

Hledání nového trenéra pro sezónu je u konce. Do ročníku 2019/20 povede futsalisty Plzně bývalý reprezentant a současný trenér reprezentace U21 Marek Kopecký, který tak nahradí Davida Friče.

„Začátkem července mi zavolal Radek Lobo, jestli bych vzal angažmá v Plzni. Vzal jsem si týden na rozmyšlenou a nakonec jsem se rozhodl do toho jít,“ líčí nový trenér, jak se jeho angažmá v Plzni upeklo.

Marek Kopecký bude kromě Interobalu působit i nadále u české reprezentace U21, kterou vede už 5 let. „Těším se na novou výzvu. Plzeň je perspektivní tým s výborným zázemím, kde se pracuje s českými hráči a to je pro mě hodně lákavé,” reaguje na otázku, na co se v novém prostředí těší.

Díky velkému počtu mládežnických reprezentantů v našem klubu má Marek o týmu dobrý přehled. „Dá se říct, že tým znám velmi dobře. Hodně kluků jsem trénoval v mládežnických reprezentacích i na klubové úrovni, s některými jsem ještě navíc i hrával.”

Po loňské ne příliš povedené sezóně je tedy před námi nová s novým trenérem, který má své cíle jasně dané. „V první řadě chci týmu dát jasný rukopis naší hry. Hrát atraktivni, celoplošný futsal plný pohybu a nasazení. Pokud hráči budou tvrdě pracovat, věřím v lepší sezónu pro Plzeň, než byla ta předešlá.”

Marek Kopecký je také bývalý velmi úspěšný reprezentant České republiky. Zúčastnil se dvou MS a tří ME. Byl také u zisku památné bronzové medaile na ME 2010 v Maďarsku. Mnoho úspěchu posbíral také v české nejvyšší soutěži, kde slavil v dresu ERA-PACKU Chrudim hned 8 mistrovských titulů.