Plzeňské atlety čeká mistrovství republiky v hale

Tereza Petržilková.

Měsíc únor je v atletice zasvěcen hned třem halovým republikovým mistrovstvím. Velké ambice ve všech kategoriích mají zástupci atletického klubu Škoda Plzeň.

Vše odstartuje tento víkend v Praze mistrovstvím republiky ve vícebojích a chůzi. „Zde budeme mít celou řadu atletů, který se popasují s touto výzvou a rádi bychom medailově uspěli již zde. Bude to ovšem pro nás nejnáročnější cíl v celé řadě únorových šampionátů,“ prohlásil Michal Černý, jeden z trenérů AK Škoda Plzeň.

O týden později se všichni upnou k ostravské hale ve Vítkovicích, kam zamíří nejlepší atleti ČR na svůj šampionát. Velké očekávání mají zástupci klubu od Terezy Petržilkové na trati 400 metrů. Petržilková bude bojovat nejen o jeden z kovů, ale i splnění limitu na mistrovství Evropy. Medailové ambice bude mít i Jiří Kubeš na tratích 60 metrů překážek a 200 metrů. Medailové aspirantky ve výpravě by měly být i Tereza Hrochová na trati 3000 metrů a Anna Křížková v sektoru dálky. Na startu nebudou chybět ani štafetové týmy, které budou obhajovat jednu z medailí.

Juniorský šampionát bude hostit opět Pražská hala ve Stromovce i zde má Škoda Plzeň celou řadu medailových aspirantů a vycházejících hvězdiček české atletiky. „Juniorská sestava našeho klubu zde bude patřit k té nejsilnější v rámci ČR a doufejme, že se to projeví i počtem získaných medailí,“ uvedl Černý.