Plzeňská zoo chystá Ptačí sobotu. Nabídne mimo jiné lanovou dráhu v korunách stromů

Mezinárodní den ptactva, který připadá na 1. duben, je tradiční ekologický svátek připomínající význam ptačího světa pro přírodu i člověka. Svoji tradici už začíná mít i Ptačí sobota v plzeňské zoologické a botanické zahradě. Nabídne letos veverčí strom, výstavu ptačích budek a pro nositele ptačích příjmení zlevněné vstupné.

Hlavním magnetem pro děti se stane určitě i letos tzv. veverčí strom, který již počtvrté připravili pro Ptačí sobotu stromolezci ze společnosti Prostrom Bohemia Plzeň. Úkolem účastníků atrakce bude pod vedením odborníků na výškové práce v korunách stromů dopravit po laně veverce ve větvích co nejrychleji koš s lískovými oříšky. A co mají veverky společného s ptačí říší? Jejich domovem jsou rovněž koruny stromů – místo, jež je životním prostředím pro stovky živočišných druhů od hmyzu až po různé savce.

Své příznivce si určitě najde i soutěžní naučná stezka, stehně jako další soutěže, určitě i proto, že za úspěšné splnění úkolů dostanou soutěžící odměnu. Chybět nebude ani interaktivní dílna. Tato část programu se uskuteční u Tropického pavilonu a v jeho okolí. Zde bude k shlédnutí také malá výstava ptačích budek pro naše nejčastěji se vyskytující opeřence. Veverčí strom tentokráte hledejte u statku Lüftnerka.

A na závěr pozvánky k sobotní návštěvě plzeňské zoologické a botanické zahrady dobrá zpráva pro všechny nositele ptačích jmen. U pokladen na vás čeká po předložení průkazu totožnosti zlevněné vstupné. Ptačí sobota 5. dubna začíná v 10 hodin a potrvá až do pěti odpoledne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here