Plzeňská tanečnice se po úrazu vrací na pódium. Na vozíku

foto: Pilsen Cheers

Oslava 10. výročí od založení klubu Pilsen Cheers bude spojena s benefiční akcí. Výtěžek půjde na podporu trenérky, která se po svém vlastním úrazu vrací na taneční parket s touhou dopřát tanec i dalších handicapovaným.

Vystupováním na basketbalových zápasech v Holýšově to začalo, po deseti letech vozí Pilsen Cheers medaile ze soutěží, na kontě mají několik nominací na Mistrovství Evropy a členové jejich týmu startují v reprezentaci.

Narozeniny oslaví Pilsen Cheers už tuto sobotu na Cheer Benefit night, akcí na podporu zraněné trenérky. Lucie Štvánová, která oddíl založila ještě jako středoškolačka, uvádí: „Martina, naše trenérka, choreografka, ale hlavně kamarádka, je velká bojovnice. Znovu se vrací na scénu a my bychom takto chtěli nově vznikající oddíl vozíčkářů podpořit. Není to poprvé, co vystupujeme pro dobrou věc, v minulosti jsme podpořili dětské domovy, zvířecí útulky a další,“ dodává Lucie.

 Desítky soutěžících členů Pilsen Cheers, ale i hostující taneční skupiny a hudební kapely podpoří plzeňskou taneční legendu – Martinu Henrichovou. Ta založila taneční skupinu, trénovala a dovedla na mistrovství Evropy taneční sekci Pilsen Cheers, účastnila se workshopů a studovala doktorát na ZČU. Vše přerušil pád a zranění, po kterém Martina skončila na vozíku. Dívka se ale nevzdala a znovu vystupuje.

„Bylo to zvláštní, a to především v tom smyslu, že jsem vlastně nestála, ale seděla. I tak to byl však skvělý pocit a motivovalo mě to k dalším výkonům a především k tomu dostat na pódium i další vozíčkáře a zprostředkovat tak tanec handicapovaných široké veřejnosti,” říká dnes o svém prvním vystoupení Martina.

Spolu s dalšími Martina na Cheer Benefit night vystoupí. Hudebníci, tanečníci i cheers budou v sobotu 5.dubna vystupovat bez nároku na honorář. Program v Saloonu Roudná začíná v 17 hodin. Vstupné je 100 a 80 korun a veškerý výtěžek z akce půjde Martině Henrichové a jejímu projektu.

Ti, kteří se na akci nemohou dostavit, mohou posílat své příspěvky na účet: Benefice č. ú: 107-7015360297/0100.

Program:
17.20 Karel Russ a PCH peewees
17.25 PCH senior cheer
17.30 Shit Happen Crew – break dance
17.40 E-motion – choreografie New Fire – vystoupí i Martina Henrichová
17.45 PCH senior street dance
17.45 Karel Russ
17.55 Hellfire – fireshow
18.00 PCH peewees
18.05 Pole dance
18.10 Pavel Houfek Band
18.30 PCH junior cheer
18.35 Diama dance – orientální tanec
18.45 PCH senior cheer
18.50 Představení projektu Martina
18.55 E-motion – taneční vystoupení
19.05 PCH senior jazz dance
19.10 Karel Rus
19.20 Pilsen Cheerleaders
19.30 Hudební zábava(Pavel Houfek, Karel Russ)