Plzeňská skupina Poitín vydala ke svým 18. narozeninám nové album

ilustrační foto

Stálice plzeňské hudební scény Poitín přichází s novou deskou Wish, tedy Přání. Název souvisí i s 18. narozeninami, které tento rok skupina slaví. Především pak jde o dárek fanouškům irské tradiční hudby, jejíž interpretaci se v různých obměnách skupina téměř dvě desetiletí věnuje.

Poitín (irský název pro čirou a dříve nelegální pálenku podobnou vodce) pravidelně koncertuje po klubech a na festivalech nejen v Plzni, ale po celé ČR, přičemž má za sebou i zahraniční zkušenosti z Polska, Německa, Itálie a Francie. Předchozí deska Bofiguifluki získala ocenění pro album roku internetového rádia Celtic Radio a skupina kromě řadových alb participovala též na kompilacích v tuzemsku (Popron) a USA (Mage Records).

Album Wish obsahuje celkem 15 tracků a představuje popravdě destilát předešlých zkušeností doplněný především o nový zvuk concertiny (malé knoflíkové harmoniky) v podání Tomáše Perglera. Ta významně posouvá autenticitu výsledného zvuku k typické lehkosti irského folklóru a folku. Stejně jako na předešlých deskách se i zde kromě irských, skotských a anglických lidovek setkáme s několika autorskými skladbami a jako sóloví zpěváci se představují kromě stálice – původem anglického frontmana Jeremyho Kinga, navíc Jakub Siegl a premiérově Jan Brabec, oba hráči na strunné nástroje.

Album, která skupina vydala vlastním nákladem, bylo natočeno na podzim 2013 a první oficiální křest proběhl 15.3. na oslavě Sv. Patricka v pražském KC Novodvorská. Plzeňský křest je naplánován na čtvrtek 10.4. 2014 do hudebního klubu Anděl Music Bar v Bezručově ulici.