Plzeňská Šeříkovka se po rekonstrukci slavnostně otevírá

KD Šeříková v Plzni

Kulturní dům Šeříková má za sebou delší etapu rekonstrukce, díky které nyní nabízí lepší zázemí pro návštěvníky: rozšíření a zvětšení prostoru, další toalety a bar. Restaurace vytvoří příjemné prostředí novým interiérem a bude v ní zbudována profesionálně ozvučená malá scéna pro klubové koncerty. Slavnostní otevření Šeříkovky se odehraje ve čtvrtek 27. září od 14 hodin.

Během zahajovacího dne vystoupí v zábavné talk show herci Jiří Krampol a Jan Skopeček (15 hodin) a večer (20 hodin) zahraje skupina Turbo. Vstup je zdarma.

Během dalších měsíců pak do Plzně zavítají např. Rybičky 48, DESmod, Buty, ZakázanÝovoce, Pekař, Harlej, Arakain, Krucipüsk, BSP, Eva Pilarová či Petra Janů. Velkou událostí bude pak akustický koncert Blaze Bayleyho, někdejšího zpěváka Iron Maiden, společně s kytaristou Thomasem Zwijsenem.

Hned v lednu zde vystoupí Michal Pavlíček trio, exkluzivně se do Plzně na jeden večer přenese inscenace RockOpery Praha Vymítač. Nebude chybět ani XIII. století, které po pauze hlásí návrat na koncertní pódia – tentokrát ve staronovém složení se změnou na postu baskytaristy. I Miloš Meier začíná opět více koncertovat s vlastním bubenickým projektem Drumming Syndrome, a tak se zastaví i v KD Šeříková. Příznivci ska a humoru se mohou těšit na Sto zvířat, fanoušci tvrdších tónů zase na Vitacit či Debustrol. Březen bude patřit legendám – na prknech KD Šeříková se během tohoto měsíce vystřídají Mňága a Žďorp, Vašo Patejdl či Banjo Band Ivana Mládka, v dubnu pak následováni Vladimírem Mišíkem. Ale i pravověrní rockeři si příští rok přijdou na své při koncertech Dogy, Alkeholu, Limetalu či Komunálu. Punkový večírek uspořádají Totální nasazení, E!E a The Fialky. A všichni se těšíme na vzácného zahraničního hosta – do KD Šeříková přijede Clive Bunker, bývalý člen kapely Jethro Tull.