Plzeňská politická scéna smutní. Zemřel zastupitel Jiří Bis

Aktualizováno 17:53 Ve věku 77 let zemřel dnes v odpoledních hodinách současný plzeňský zastupitel, místopředseda představenstva Plzeňské teplárny a bývalý senátor Jiří Bis (ČSSD).

„Byl to dobrý chlap, kultivovaný a vzdělaný. Znal jsem ho od roku 1996, kdy jsem přišel jako mladý elév do teplárny a on byl v představenstvu. Od té doby byl takový můj starší táta, který mě provázel energetikou, ale i životem. Hodně mě to zasáhlo. Stali jsme se dobrými přáteli. Ještě před pár týdny jsem s ním konzultoval nové organizační schéma v naší firmě. Netušil jsem, že ho vidím naposledy,“ potvrdil Bisovu smrt Tomáš Drápela, předseda představenstva Plzeňské teplárny.

Jiří Bis, který byl velkým odborníkem na energetiku, působil v zastupitelstvu města od roku 1994. O rok později pak vstoupil do strany ČSSD. V letech 2005–2006 vykonával funkci náměstka na Ministerstvu průmyslu a obchodu. V letech 2008-2014 byl senátorem za senátní obvod číslo 9 Plzeň-město. Dlouhé desítky let byl také v představenstvu Plzeňské teplárenské.

Své místo v zastupitelstvu měl obhajovat i pro další čtyři roky. Plzeňané ho mohou najít na kandidátkách do zastupitelstva města i obvodu Plzeň-Slovany. Jak on i jeho strana dopadnou, už ale neuvidí.