Plzeňská Papírna zažila Den deskových her

foto: V. Čermák

Papírna Plzeň zahájila už 3. ročník Dnů deskových her, které jsou pořádány jednou měsíčně a těší se velkému zájmu. Počet návštěvníků se pohybuje v rozmezí od 50 do 100 lidí. Věková hranice je velice rozmanitá, od nejmenších dětí až po jejich babičky a dědečky.

Vývoj deskových her zaznamenal v posledních letech obrovský boom. Zatímco dříve narození vzpomínají na šachy, dámu, člověče nezlob se, později dostihy a sázky, v současnosti se na trhu objevují na tuzemském i zahraniční trhu nejrozmanitější deskové hry jejichž cena se pohybuje přibližně v rozmezí od 200 do 5 000 Kč.

„Papírna Plzeň k uspokojení návštěvníků spolupracuje s obchodem s deskovými hrami a fantasy Valhala Plzeň, ale i s dalšími partnery. poskytovateli a tvůrci deskových her, jako např. Stragou Games nebo s distributory světových her Mindoch či Blackfise,“ řekl Petr Čeček, dramaturg Papírny.

Prostor Papírny se v neděli zaplnil desítkami zájemců různých věkových kategorií, ale i zájmů. Někdo přišel s tím, že si zahraje vypůjčenou hru, jiní zase si přinesli svou hru z domova s přáním zahrát si jí třeba s novými přáteli. Hrál se Fantom, Krycí jména, Břink, Kivi (hoď kostku a souboj začíná), Scythe (mapa), Grabolo litle mole, Grabolo 3D, Kockatoo ( hra plná zvuků a humoru), postřehová hra Tripolo nebo Fingo a další.

Prohlédněte si celou fotogalerii Den deskových her v Papírně.

Pozornost vzbudil mezi návštěvníky i žák 9. třídy základní školy Patrik Jandele, který nejen deskové hry hraje se svým tatínkem, a jak se svěřil, první jejich společnou hrou byly šachy, ale i si je vyrábí. Má velký přehled o existujících deskových hrách.