Plzeňská Noc s operou má před sebou třetí ročník. Předprodej vstupenek začíná

z loňského ročníku / foto: nocsoperou.cz

Předprodej vstupenek na 3. ročník Noci s operou startuje 1. března, oblíbená produkce Divadla J. K. Tyla pod širým nebem se koná v pátek 23. června od 20:30 v Lochotínském amfiteátru. V první polovině večera zazní výběr nejoblíbenějších árií z oper Giuseppa Verdiho a očekávaným vrcholem akce pak bude scénické provedení Orffovy kantáty Carmina burana.

Režisér Tomáš Pilař slibuje velkolepou podívanou: „Zavedeme diváky do dob, kdy byla Země ještě placatá a život lidí byl řízen štěstěnou, anděly a ďábly. Během představení se na jevišti vystřídají stovky účinkujících, ohromný sbor a orchestr, těšit se můžeme na bezmála tisícovku středověkých kostýmů, obří loutky, rozsáhlé taneční scény, velkoplošné projekce na pěti obřích led-stěnách, světelnou a laserovou show a samozřejmě pyrotechnické efekty.”

Projekt Divadla J. K. Tyla chce nabídnout nevšední kulturní zážitek i těm, kteří se opery doposud obávali a prostředí kamenného divadla je neláká. A to se prozatím daří, pilotní ročník v roce 2015, kdy  byl uveden operní koncert s hosty Evou Urbanovou a Miroslavem Dvorským, navštívilo téměř pět tisíc diváků. Na operu Aida přišlo v následujícím roce o tisícovku lidí víc.

Vstupenky v cenovém rozmezí od 200 Kč k stání po 380, 460 a 540 Kč k sezení lze zakoupit v Pokladně předprodeje ve Smetanových sadech 16, nebo v síti Plzeňská vstupenka.