Plzeňská karta už nepůjde dobít na bankomatech České spořitelny. Důvod? Peníze

ilustrační foto

Po dlouhých jednáních a přes maximální snahu Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) o zachování služby, nebude možné od 1. 5. 2019 dobíjet Plzeňskou kartu na bankomatech České spořitelny. Spolupráce trvající od ledna 2013, díky které mají cestující k dispozici celkem 109 bankomatů České spořitelny v celém Plzeňském i Karlovarském kraji, bude Českou spořitelnou ukončena i přesto, že k dnešnímu dni bylo na bankomatech provedeno celkem 1 200 000 transakcí, v celkové hodnotě 440 milionů Kč.

„I přes veškerou snahu o zachování služby vznesla Česká spořitelna takové požadavky, které pro nás nebyly akceptovatelné,“ říká předseda představenstva PMDP, Michal Kraus, který zároveň dodává: „Dodavatel chtěl násobně navýšit platby za provoz, aniž by zlepšil kvalitu či rozsah služby.“ Jen za minulý rok si v Plzeňském a Karlovarském kraji na bankomatech ČS nabilo svoji kartu více než 43 tis. cestujících. Transakcí bylo dokonce provedeno téměř 192 tis., což je 34 % z celkového počtu transakcí.

„Mrzí nás, že končí služba, která byla u cestujících velice oblíbená a která získala první místo v soutěži Česká inovace,“ říká ředitel úseku Plzeňská karta, Radomír Kozler, a dodává: „Česká spořitelna na začátku projektu deklarovala, že má o segment veřejné dopravy velký zájem a že díky její široké síti bankomatů vybudujeme možnost odbavení koncových klientů v celém Plzeňském kraji. Je velká škoda pro cestující, že tento pohled přehodnotila a vynikající službu ukončuje. Nový náhled ze strany České spořitelny již nebere vůbec v potaz potřeby koncového klienta, akcentován je čistě zisk.“

Česká spořitelna se proti tomuto tvrzení ovšem ohradila.“ Není pravdou, že požadujeme navýšení plateb za provoz dobíjecího systému na našich bankomatech, aniž bychom nabízeli zlepšení kvality poskytovaných služeb. Pravdou je přesný opak. Musíme inovovat celou síť našich bankomatů v Plzeňském kraji, abychom udrželi odpovídající kvalitu. Vedení PMDP přislíbilo, že se bude spolupodílet na úhradě provozních nákladů, které se díky instalaci dobíjecího systému do inovovaných bankomatů zvýší zhruba o polovinu. Z nám nepochopitelných důvodů však z této dohody vedení PMDP na odstoupilo a z celé situace viní Českou spořitelnu. Ta je i nadále ochotna jednat o pokračování provozu dobíjecího systému Plzeňské karty ve svých bankomatech,“ řekl tiskový mluvčí bankovního ústavu Filip Hrubý.