Plzeňská filharmonie slaví kulatiny. Do nové sezóny chystá změnu abonentních řad

foto: Plzeňská filharmonie

S několika novinkami vstoupí do své jubilejní 100. sezóny Plzeňská filharmonie. Jednou z nich je vznik zcela nových abonentních řad. Na posluchače čeká už tradičně bohatý program napříč všemi žánry.

Nové abonentní řady Diamant, Platina, Crossover a Duha nahradí pět abonentní řad s označením A, B, C, D. „Vzhledem k tomu, že tyto řady zcela zanikají, je změněn způsob předprodeje. Nebude možné rezervovat stávajícím abonentům jejich místa. Je ale připraven přednostní předprodej,“ uvedla ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová. První dvě abonentní řady, Diamant a Platina, jsou klasické a originální. Při koncertech se můžete setkat se světovými sólisty, v klasické řadě Platina zazní mimo jiné světová premiéra Symfonie skladatele Karla Pexidra. V rámci koncertů zavítají posluchači také do Romantického Ruska, Sladké Francie či Itálie a Ruska. Významné bude také provedení Beethovenovy 9. Symfonie Ódy na radost.

Řada Crossover je určena pro milovníky jiných žánrů. Prvním z koncertů je Zvuk Hollywoodu, kdy zazní nejznámější filmové melodie, na dalším koncertu vystoupí slovenské uskupení Pacora Trio a na závěr přijde večer skvostů operetního repertoáru. Dětská řada Duha pak nabízí tři dětské interaktivní pořady.

Plzeňská filharmonie má také v plánu několik mimořádných koncertů, například Radost ze svobody u příležitosti 30 let od sametové revoluce, tradiční Novoroční gala či zahajovací koncert festivalu Smetanovské dny.

Do nové sezóny si filharmonie připravila také novinky v podobě projektu Dětský klub Filharmoniček pro nejmenší děti, Muzikantská naděje pro mládež či veřejné generální zkoušky určené především středoškolákům.

Předprodej:
10. 6. – 16. 6. Přednostní prodej pro držitele ZTP a ZTP/P a jejich doprovod
17. 6. – 7. 7. Přednostní prodej pro všechny stávající abonenty řad A, B, C, D
8. 7. – 31. 7. Prodej abonentek pro nové abonenty