Plzeňská filharmonie obdržela prestižní cenu

Nahrávka Bohuslav Martinů: Kompletní dílo pro violoncello a orchestr, vydaná v listopadu 2017 u nahrávací společnosti Dabringhaus und Grimm získala ocenění Classic Prague Awards 2017 v kategorii Nahrávka roku. Slavnostní vyhlášení se konalo 20. ledna v Obecním domě v Praze. Pro ocenění si na jeviště přišli Lenka Kavalová, ředitelka Plzeňské filharmonie, Tomáš Brauner, šéfdirigent a Petr Nouzovský, sólista nahrávky.

V soutěžní kategorii Nahrávka roku byli současně nominovaní Dagmar Pecková a Pavel Haas Quartet.

Ředitelka Plzeňské filharmonie o ocenění říká: „Získání ceny CLASSIC PRAGUE AWARDS nám udělalo obrovskou radost. Je to velký úspěch pro Plzeňskou filharmonii a velká reprezentace pro město Plzeň a Plzeňský kraj. Zvítězili jsme ve velmi silně obsazené kategorii. Nominováni v kategorii Nahrávka roku 2017 byli spolu s námi pěvkyně Dagmar Pecková a skvělý Pavel Haas Quartet. Opravdu si této ceny velmi vážíme.“

Vlastní natáčení probíhalo v průběhu roku 2014. Bylo to časově dost náročné. Po natočení snímku následuje práce ve střižně. Poté, co režisérka dá sestříhaný snímek k dispozici, následuje další poslech, kde je přítomen dirigent a případně další odborníci, kteří se mohou k nahrávce vyjádřit. Na nahrávce spolupracovali i hudební režisérka Sylva Smejkalová a hudební mistr Jan Kotzmann. Nahrávka vznikla ve Studiu S1 Českého rozhlasu Plzeň. Zvukovým asistentem během vlastního natáčení byl Karel Brothánek, se kterým natáčíme snímky pro Český rozhlas.

Violoncellistu Petra Nouzovského oslovila Plzeňská filharmonie proto, že patří v současné době k naší sólistické špičce. O jednorázovou spolupráci se s Petrem Nouzovským nejedná, zahrál s Plzeňskou filharmonií poměrně již dost koncertů a spolupráce orchestrem je vždy velmi kreativní.