Plzeňská filharmonie provedla fanoušky světem hudby fantastických filmů

Plzeňská filharmonie.

Pán prstenů, Hvězdné války, Harry Potter, Piráti z Karibiku nebo James Bond. Melodiemi nejen těchto slavných filmů okouzlilo vystoupení Plzeňské filharmonie návštěvníky festivalu Elbenwald v sobotu 11. srpna 2018. Konal se v Eventparku Luhmühlen u německého Westergellersenu.

Mezinárodní festival, zaměřený na setkání fanoušků žánrů sci-fi, fantasy, počítačových her, filmů a filmové hudby, nabídl návštěvníkům vedle bohatého zábavného programu, autorských čtení a workshopů také setkání s herci jako je Tom Felton nebo Evanna Lynchová, kteří zazářili ve filmové sérii o Harrym Potterovi v rolích Draca Malfoye a Lenky Láskorádové, nebo Jamie Campbell Bower, jenž si zahrál ve filmech Stmívání nebo Město kostí.

Téměř 80 hudebníků orchestru Plzeňské filharmonie, kterou tento večer dirigoval Chuhei Iwasaki, vzalo na fantastickou cestu do světů, které fanoušci znají a milují, jak zní motto festivalu, kolem 3 500 posluchačů na večerním představení v 19 hodin. S filharmoniky vystoupila také zpěvačka Vendula Příhodová, která letos obsadila druhé místo v Grandfinále soutěže Hlas Československa. Setkat se s ní však mohou i diváci muzikálu Mauglí v pražském divadle Kalich.

Plzeňská filharmonie má dlouholeté zkušenosti s projekty, ve kterých se věnuje náročné filmové hudbě, s nimiž pravidelně slaví úspěchy zejména v Německu a Rakousku.