Plzeňská filharmonie přiblíží slabůstky i podivnůstky slavných hudebních géniů

Plzeňská filharmonie se ukáže v na Dnech Plzně.

To byste nevěřila, co má mistr nejraději! Tak se jmenuje dětské představení, které Plzeňská filharmonie připravila na neděli 11. listopadu 2018 od 16:30 do Studia 1 v budově Českého rozhlasu Plzeň na náměstí Míru 10.

„Obyčejné lidské vlastnosti nedostižných hudebních geniů. Podivíni nebo normální lidé? Bonviáni či nesnesitelní puntičkáři? Milovaní tatínci či postrachové rodin? Jací byli někteří z největších světových skladatelů v životě? Jak komunikovali se svým nejbližším okolím, jak s kolegy hudebníky a jak s dalšími velikány umění? Čemu se vyhýbali a na čem „si ujížděli“?“ přibližuje ředitelka orchestru Mgr. Lenka Kavalová nový pořad Plzeňské filharmonie, jenž pojednává o legendárních komponistech s úctou, ale i laskavým pochopením jejich poklesků a slabůstek. „Pořad je vhodný pro všechny ve věku 9 – 99 let,“ usmívá se Kavalová.

V programu, jehož scénář vytvořil Martin Pášma a hudbu složil Tomáš Ille, účinkují v hlavní roli Svatopluk a Monika Schullerovi spolu s Plzeňskou filharmonií.

„Dětské pořady vnímáme jako velmi důležitou cestu, jak nejmladším posluchačům přiblížit svět hudby,“ vysvětluje ředitelka Kavalová, která doplňuje: „Další z programů, připravených přímo pro dětské posluchače, chystá filharmonie na 3. března 2019. Půjde o Detektivku v orchestru: Případ ztracených hudebníků. Na červen 2019 – k Mezinárodnímu dni dětí – se mohou těšit rodiče s dětmi, kdy je pro ně připraven Maškarní bál pro malé i velké – to vše s Plzeňskou filharmonií“.