Plzeňané vládli Wimbledonu. Titul ve čtyřhře slavil kromě Strýcové i talent Forejtek

Jonáš Forejtek

Oba jsou z Plzně. Jedna je ambasadorka Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje, druhý její člen. Jmenují se Barbora Strýcová a Jonáš Forejtek. A oba získali v neděli titul ve čtyřhře na nejprestižnějším Grand slamu. Nejprve svůj titul v juniorské kategorii vybojoval Forejtek po boku parťáka Jiřího Lehečky, o pár hodin později se dočkala i Strýcová, jejíž partnerkou byla Tchajwanka Sie Šu-Wei.

Strýcová sehrála v All England Clubu životní turnaj. V singlu dokráčela do semifinále, ve čtyřhře došla až na pomyslný vrchol. Euforie ji pohltila poté, co ve finále čtyřhry porazily spolu se Sie Šu-wej kanadsko-čínské duo Dabrowská, Sü 6:2, 6:4. „Přijde mi to pořád jako nereálná záležitost. A zároveň je to úžasné. Neexistují slova, kterými bych to uměla popsat. Celé dva týdny byly jako pohádka. Do konce života na ně nezapomenu,“ rozplývala se Strýcová.

Osmnáctiletý Forejtek a o rok mladší Lehečka byli v Londýně nasazeni jako číslo jedna a papírové předpoklady naplnili. V semifinále vyřadili ve třech setech třetí nasazený americký pár s českými kořeny Martin Damm, Toby Kodat a finále porazili kanadsko-americký pár Liam Draxl, Govind Nanda 7:5, 6:4. Český pár vyhrál grandslamový turnaj ve čtyřhře juniorů teprve potřetí v historii, ve Wimbledonu pak triumfovali jako vůbec první kompletně česká dvojice.