Plzeňané se musí obrnit trpělivostí. Začne rekonstrukce Studentské

ilustrační foto / plzen.cz

Od 1. března začne 2. etapa rekonstrukce Studentské ulice v Plzni. Stavba za 195 milionů, která zahrnuje úsek od Gerské ulice až po vjezd k zimnímu stadionu na Košutce, skončí v červnu 2020.

V rámci rekonstrukce ulice dojde ke zvýšení počtu jízdních pruhů v křižovatce s Gerskou ulicí směrem do centra, k opravě stávajících zálivů autobusových zastávek včetně vybavení, vytvoření nového zálivu ve Studentské ulici před křižovatkou s Krašovskou ulicí ve směru z centra a výstavbě či rekonstrukci podélných parkovacích stání ve Žlutické a Krašovské ulici. „Dále stavba řeší rekonstrukci souběžných chodníků s pruhy pro cyklisty, světelnou signalizaci, veřejné osvětlení a sadové úpravy a rekonstrukci Boleveckého sběrače, v úseku od Žlutické bezvýkopovou metodou. Od Gerské po Žlutickou se bude ukládat nové potrubí o průměru až 1,4 metrů do hloubky 8 metrů,“ doplnil ředitel plzeňské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák.

Plzeňané se kvůli rekonstrukci musí připravit na dopravní opatření. „Začínáme stavbou Boleveckého sběrače, to si vyžádá úplnou uzavírku Studentské v úseku Gerská – Žlutická v obou směrech po dobu tří měsíců. Objízdná trasa povede po Karlovarské ulici v obou směrech. Objízdná trasa pro nákladní dopravu povede po celou dobu stavby přes Město Touškov, Kozolupy a Křimice,“ upřesnil Kuťák.

Změny nastanou také v provozu MHD. Autobusové linky číslo 30, 33, 40, N3 a N6 budou linky úsek objíždět.

Objízdná trasa pro MHD.