Plzeňané před semifinále Champions League: Chceme vyhrát

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

V úterý 8. ledna v 18 hodin vypukne první semifinále hokejové Champions League, v němž se Plzeň představí na ledě Frölundy. A Západočeši si proti několikanásobnému vítězi trofeje věří.

„Ve švédské lize je Frölunda první, daří se jim. Stoprocentně to bude těžké utkání. Odosbně se domnívám, že to budou podobné zápasy jako proti Skellefteå. Budou hrát dobře s pukem, na což jsme vymysleli nějaký plán, takže podobný použijeme i proti Frölundě. Musíme obstát hlavně v bruslení,“ plánuje plzeňský kouč Ladislav Čihák, který ale nezastírá, že chce se svým týmem ve Švédsku vyhrát. „V Lize mistrů jsme zatím ještě ani jednou neprohráli, to není náhoda. Věřím, že kluci si i tyhle dva zápasy užijí. Byla by to obrovská škoda pro celý klub a město, když už jsme ušli tak dlouhou cestu, že by měla skončit v semifinále,“ dodal Čihák.

„Frölunda je výborný klub se skvělým mančaftem plným zkušených hráčů. Znám starší kluky jako je Joel Lundqvist nebo Ryan Lasch – tahouny, na kterých jejich tým stojí,“ prohlásil plzeňský kapitán Milan Gulaš, který má díky svému angažmá ke Švédsku pozitivní vztah. „Dalo mi hodně zkušeností do života jak po životní, tak po sportovní stránce. Zápasy proti švédským klubům nám dávají ohromně moc zkušeností. Jednak se potkáváme s top mančafty, tak už je to důležité semifinále. Pro mě je to speciální, protože jsem tam několik let působil, tak se tam moc těším,“ podotkl Gulaš.

Jako velkou výzvu bere dvojzápas s Plzní kapitán švédského celku Joel Lundqvist. „Nastoupíme k velice dobrému týmu, který Plzeň má. K jejich síle máme pochopitelně respekt, nicméně nejdůležitější bude hra, kterou budeme předvádět my. Pokaždé chceme vyhrát, a když si vzpomeneme na naše dva předchozí tituly, jsou pro nás inspirací, když jsme znovu tak blízko finále. (pozn.: Frölunda vyhrála CHL 2016/2017 a 2015/2016),“ prohlásil.