Plzeňané odmítají proti Záhřebu roli favorita: Síly jsou vyrovnané, tvrdí Viktoriáni

foto: FC Viktoria Plzeň

S cílem vytvořit si co nejlepší pozici do odvety vstoupí ve čtvrtek fotbalisté Viktorie Plzeň do úvodního zápasu play-off Evropské ligy proti Dinamu Záhřeb. Duel začíná v plzeňské Doosan Aréně ve 21 hodin.

Zatímco hosté působili na tiskové konferenci poměrně suverénně, domácí zástupci mluvili o šancích hodně zdrženlivě. „Zápas je to naprosto otevřený, za favority se rozhodně nepovažujeme. Dinamo Záhřeb prokazuje obrovskou kvalitu, a to jak v domácí soutěži, tak i v Evropské lize. V domácí soutěži jsou obrovským favoritem a potvrzují to už několik sezon, jde o suverénně nejsilnější chorvatské mužstvo. A že v Evropské lize byli první ve skupině s Fenerbahce, Anderlechtem a Trnavou? To dokazuje, že hrají velice dobře,“ prohlásil plzeňský kouč Pavel Vrba, kterému bude dál chybět ofenzivní trio Kopic, Krmenčík, Kolář. K nim se navíc přidal i stoper Hejda, jenž bude podle Vrby minimálně 14 dní mimo hru. Vynucená absence čeká vykartovaného Limberského. Naopak dobrou zprávou je návrat Radima Řezníka. „Je v nominaci na zápas,“ potvrdil Vrba.

Krajní záložník či obránce Jan Kovařík připustil, že má Dinamo dobře poskládaný tým. „Jsou silní na balonu a běhaví, budeme si muset dávat pozor na jejich náběhy za obranu. Chceme se však prezentovat svou hrou a vnutit jim ji. Rádi bychom si vytvořili dobrou pozici do odvety,“ podotkl Kovařík.