Plzeňané na plese města tančili ve stopách Hanzelky a Zikmunda

foto: město Plzeň

Už 15. reprezentační ples města Plzně nesl název Po stopách legendy – 100 let Miroslava Zikmunda a připomněl právě tohoto významného plzeňského rodáka, jenž v únoru oslaví sté narozeniny.

Na jubilejní ples dorazila beznadějně vyprodaná Měšťanská Beseda. Večerem, během něhož mohli hosté díky tanečním vystoupením, videoprojekcím i dekoracím procestovat svět, provázela moderátorská dvojice Michaela Mauerová a Martin Písařík. Velký sál Měšťanské besedy roztančil Orchestr Václava Hybše. Hostem plesu byl také Tomáš Savka, sólový zpěvák a muzikálový herec, držitel Ceny Thálie.

foto: město Plzeň

O nevšední atmosféru se během večera postarali například i afričtí tanečníci, díky nimž si hosté připomněli vůbec první cestu Zikmunda a Hanzelky, na kterou vyjeli již v roce 1947. Nejdříve procestovali Afriku, z Kapského města pak přepluli do Argentiny a vydali se na pouť po Jižní a Střední Americe. Za tři a půl roku projeli 44 zemí, urazili 111 000 kilometrů, z toho 61 700 ve svém voze Tatra 87. Následovala vystoupení odkazující na Jižní Ameriku a Japonsko.

O svých cestách a dobrodružství promluvili také dva mladí cestovatelé Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek, kteří se u příležitosti stého výročí narození Miroslava Zikmunda vydali po stopách této legendární cestovatelské dvojice z let 1959 až 1964 a nedávno se po téměř roční výpravě vrátili zpět do Čech.

V Malém sále se o zábavu hostů postaralo herecké vokálně-instrumentální kvarteto Hamleti ve složení Dalibor Gondík, Jakub Wehrenberg, Hardy Marzuki a Mirek Kejmar. V originálním podání zahráli skladby známých českých i zahraničních hudebních skupin.