Plzeňané mohou v souboji s ostatními městy získat peníze pro charitu. Stačí sebrat nejvíc elektra

Až do 8. srpna se obyvatelé Plzně budou moct zapojit do originální soutěže. Každý kilogram drobných elektrozařízení, který v této době Plzeňáci vhodí do speciálních červených kontejnerů nebo odnesou do sběrných dvorů ve městě, se započítá do soutěže mezi patnácti českými a moravskými městy. „Město, které nasbírá v daném období nejvíce drobného elektra, vyhraje 30 000 Kč, které může použít na dobročinné a charitativní účely. Druhé město v pořadí získá 20 000 Kč a třetí 10 000 Kč,“ vysvětluje Martina Ďaďová z kolektivního systému ASEKOL, který soutěž organizuje.

Kromě toho, že Plzeňáci pomůžou sběrem vysloužilého elektra životnímu prostředí, udělají také dobrý skutek. Za každý kilogram, který 23. května do červeného kontejneru vhodí, pošle ASEKOL 10 Kč nadačnímu fondu Rovná šance, který spolupracuje s Národní radou osob se zdravotním postižením. Rovná šance pomáhá hendikepovaným s financováním rekvalifikačních a vzdělávacích kurzů, a umožňuje jim tak najít si zaměstnání.

V sobotu 23. května do Plzně navíc zavítá TV Prima v rámci své roadshow Prima jede za vámi. Kromě živého vysílání Zpráv TV Prima přímo z náměstí Republiky, koncertu populárních kapel a bohatého doprovodného programu pro celou rodinu budou moct Plzeňáci po celý den přinášet drobná vysloužilá elektrozařízení přímo na náměstí do velkého červeného kontejneru. „Kontejner bude instalovaný na speciální váze, a všichni tak budou moci průběžně sledovat, jak elektra přibývá,“ doplňuje Ďaďová. Kdo 23. května přinese nejvíc drobného elektra, vyhraje chytrý telefon Samsung. Spolu se soutěží o nejpilnějšího sběrače ale moderátor vyhlásí také toho, kdo přinese nejkurióznější elektrozařízení, a předá mu powerbanku. „Občas nalézáme v červených kontejnerech opravdové kuriozity, výjimkou nejsou ani sto let staré elektrospotřebiče nebo třeba elektrospotřebiče, které vůbec nejsou běžné. A právě takové spotřebiče mají šanci zvítězit v soutěži,“ říká Ďaďová.

[quote_box_center]Co je drobné elektro

Počítače, PC příslušenství jako myši, klávesnice, reproduktory, sluchátka, USB kabely, elektronické hračky, elektronické nářadí, varné konvice, sendvičovače, toastery, kuchyňské roboty, domácí drobné spotřebiče, telefony, fény, kulmy, kalkulačky, tiskárny, malé stolní kopírky, videokamery, fotoaparáty včetně příslušenství, osvětlení (ovšem nikoliv žárovky a zářivky)

Co není drobné elektro

Televize, monitory, zářivky, žárovky a velké domácí spotřebiče jako např. ledničky, pračky nebo chladničky[/quote_box_center]