Plzeňané diskutovali o budoucnosti Městské plovárny

foto: V. Čermák

Uplynuly již 4 sezóny ve znovuotevřené Městské Plovárně v Plzni, která začala fungovat po 50 letech. Na obnovené plovárně se uskutečnilo více než 150 akcí, na které přišlo přes 16,5 tisíce lidí. V letošním pátém roce chce spolek Pěstuj prostor připravit projekt rozsáhlejší rekonstrukce Plovárny. V úterý večer se v univerzitní kavárně Družba sešli členové spolku s veřejností.

Cílem setkání  bylo hlavně se od návštěvníků Městské plovárny i dalších obyvatel Plzně dozvědět, jaká by měla v budoucnu být. Čím si je Plovárna získala a co je důležité zachovat, nebo proč tam naopak někdo chodí jen málo, co je zapotřebí zlepšit. Předseda spolku Pěstuj prostor architekt  Marek Sivák připravil  úvodní obrazovou prezentaci, která názorně ukazovala historii Plovárny i její obnovení před čtyřmi lety a vývoj do dnešních dnů. Všichni přítomní pak hodnotili klady i zápory Městské Plovárny a vyjadřovali představy o její budoucnosti. Všechny názory byly organizátory zaznamenány a bude s nimi dále pracováno.

Pomoci rekonstruovat Plovárnu by v dalších letech mohli občané Plzně, ale také místní firmy. O podporu proměny Plovárny projevilo zájem sdružení Zelené město,  Plzeňské městské dopravní podniky, Plzeňskou teplárenskou, Vodárnu Plzeň, Škodu Transportation, Město Plzeň a Plzeňský kraj.

I přes omezený provoz z důvodu připravované rekonstrukce, by se v letošním roce měly uskutečnit  již tradiční akce, jako je Vítání jara v dubnu nebo Plovárenské dny, dále Francouzské dny, dobrovolná mezinárodní úklidová akce i Setkání pamětníků.  Ti byli přítomni i na úterním setkání, věk se pohyboval od 66 do téměř 80 let. Zároveň ale po třech sezónách, kdy si sem Plzeňané i další návštěvníci mohli pravidelně z rušného města odskočit relaxovat, povozit se na lodičkách, nebo se občerstvit, zůstane s největší pravděpodobností na přechodnou dobu Plovárna mimo výše uvedené akce zavřená. Plánuje se zde vybudovat zázemí, které poslouží nejen v letních měsících, ale i v zimě, a zároveň poskytne lepší komfort pro pořadatele a návštěvníky akcí.