Plzeňan Václav Pittr oslavil 100 let

Starosta MO Plzeň 3 Davida Procházky a místostarosta MO Plzeň 3 Stanislav Šec se stoletým Václavem Pittrem. Foto: ÚMO 3

Jubilejní 100. narozeniny oslavil Plzeňan Václav Pittr. I přes svůj požehnaný věk je stále velmi čilý. Do svých 92 let se pravidelně věnoval své zahrádce.

Narodil  se ve Všekarech na Domažlicku na klasickém venkovském gruntu. Je prostřední ze tří sourozenců. Měšťanku studoval ve Stodě, každý den chodil na vlak 5 km, do Plzně dojížděl na Vyšší hospodářskou školu. Plzeňákem se stal  v roce 1967  díky svým pracovním povinnostem. Nejdelší část svého profesního života působil jako inspektor ochrany a karantény rostlin.

„Stejně jako dalším obyvatelům našeho obvodu, kteří se dožijí tak úctyhodného věku, jsme přišli popřát i panu Václavovi. Je obdivuhodné, jak je vitální. Pracoval do svých 72 let, což dokládá, že mu práce byla celoživotním koníčkem,“ říká starosta centrálního obvodu David Procházka, který přišel oslavenci osobně popřát.

Václav Pittr velmi rád vzpomíná na své dětství i svoji profesní dráhu. Do svých 92 let se aktivně věnoval svému koníčku, který korespondoval s jeho profesním zaměřením, a to práci na zahradě. Jeho prvorozená dcera a celá její rodina je mu velkou oporou.  Má dvě vnoučata a čtyři pravnoučata. „Pan Pittr má velmi vřelý vztah k rodině. Svěřil se nám, že je velkým darem pro život, když máte kolem sebe rodinu“, dodal místostarosta Stanislav Šec.