Drogy si objednával poštou ze zahraničí, ze Plzeňanem sklapla past

foto: Policie ČR

Z Nizozemí a Francie si nechal šestadvacetiletý Plzeňan poslat návykové látky. Němečtí celníci přepravovanou zásilku odhalili. Ve spolupráci s příslušníky Generálního ředitelství cel pak plzeňští kriminalisté muže obvinili z trestného činu.

V průběhu měsíce března 2019 si muž z Plzně prostřednictvím internetové sítě a specializovaných stránek objednal dodání zásilky psychotropní látky z Nizozemského království do České republiky. „V návaznosti na tuto objednávku mu byla na jím uvedenou adresu v České republice zásilka odeslána poštovní přepravou. Během přepravy však byla v rámci celní kontroly v nákladní silniční dopravě odhalena a zajištěna,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Obsahem zásilky byl podle Hokrové kus plastového sáčku s obsahem 262 kusů tablet ve tvaru „Y“ světle červené barvy o celkové hmotnosti 112,32 gramu. Jak se následně ukázalo, odborným rozborem obsahu přepravované zásilky byla psychotropní a návyková látka – MDMA – extáze. Díky spolupráci německých a českých celníků doputovala zásilka na cílenou adresu. „Vzhledem k tomu, že se nejednalo o jedinou zásilku, což se v měsíci květnu potvrdilo tím, že odhalili a zajistili další poštovní zásilku, kterou si muž objednal stejným způsobem, a která doputovala z Francouzské republiky na cílenou adresu do České republiky, byl Plzeňan příslušníky GŘC zadržen,“ upřesnila policejní mluvčí.

Obsahem druhé zajištěné zásilky bylo 111 kusů tablet ve tvaru granátu zelené barvy o celkové hmotnosti 51,80 gramu, v nichž byla prokázána psychotropní a návyková látka – MDMA – extáze. „V rámci trestního řízení byla u podezřelého na základě soudního příkazu provedena domovní prohlídka rodinného domu na Domažlicku, při které byla zajištěna v různých obalech sušina marihuany o celkové hmotnosti 44,83 gramu,“ dodala Hokrová s tím, že po domovní prohlídce si plzeňští kriminalisté případ z rukou příslušníků Generálního ředitelství cel převzali a muže dne 14. května 2019 obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu a z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Policejní komisařka pak podala podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval. V případě prokázání viny mu v pravomocném rozhodnutí může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody.