Plzeň zvládla šlágr se Slavií. Výhru trefili Chorý a Beauguel

ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň ve šlágru 21. kola Fortuna:Ligy porazili pražskou Slavii 2:0. Výhru Západočechů zařídili svými trefami útočníci Tomáš Chorý a Jean-David Beauguel.

Podle očekávání se oproti pohárovému zápasu se Záhřebem do branky domácích vrátil Aleš Hruška, na kraj obrany pak David Limberský. V záloze místo Čermáka zaujal Roman Procházka, v útoku se pak dostalo na Tomáše Chorého. První příležitost měli domácí Viktoriáni, Hrošovského centru se snesl na hlavu Hubníka, který ale hlavičkoval mimo tři tyče. Ve 21. minutě nadělala hostujícímu brankáři Kolářovi velké problémy střela Chorého. Plzeňané byli daleko aktivnější, ale obrana Slavie všechny nebezpečné centry s přehledem odvracela. Ve 34. minutě Kayamba po rychlém brejku přihrál Hořavovi, ten ale vypálil v ideální pozici nad branku. Ve 45. minutě už Doosan Aréna vypukla nadšením. Limberský našel v pokutovém území Tomáše Chorého, a ten nedal Kolářovi šanci.

Ve 47. minutě mohli sešívaní vyrovnat. Olayinkova střela ale minula prostor mezi třemi tyčemi. V 52. minutě fanouškům Viktorie zatrnulo. Souček dostal míč do sítě, jenže video potvrdilo ofsajd, a tak byla radost hostů předčasná. V 70. minutě se domácí dožadovali penalty po faulu Krále na Pernicu, rozhodčí u videa byl ale jiného názoru. V 82. minutě už se v Doosan Aréně slavilo. Na pravé straně se uvolnil Milan Havel, nacentroval přesně na hlavu Jeana – Davida Beauguela, a ten hlavou uklidil míč do sítě. V závěru zápasu sice drželi hosté více míč na kopačkách, obrana Viktorie už ale odolala.