Plzeň zůstává stoprocentní. Tři body z Hané vystřelil střídající Procházka

foto: FCVP

Dlouho to vypadalo na první ztrátu Plzně v sezóně. Trenéru Pavlu Vrbovi ale v zápase v Olomouci opět dokonale vyšlo střídání. Martin Zeman nacentroval přímo na hlavu Romana Procházky, a ten gólem v 88. minutě zajistil Viktorii Plzeň zisk tří bodů.

Olomouc zahájila zápas aktivně a hned v úvodu se dostala i k několika střelám, Matúš Kozáčik si s nimi ale bez větších potíží poradil. Postupem času už začali získávat herní převahu ve středu pole viktoriáni, dlouho ale čekali na první nebezpečnější moment před brankou soupeře. Po půl hodině hry nabídli svěřencům Pavla Vrby zajímavou příležitost sami domácí, když Jemelka vracel od autové čáry balon k Buchtovi, nevšiml si ale napadajícího Krmenčíka. Ten se sice dostal k míči před vybíhajícím brankářem, už byl ale s míčem téměř u brankové čáry a z ostrého úhlu se k zakončení nedostal. O pět minut později vysunul loňského krále střelců do dobré šance výbornou kolmicí Hořava, Krmenčík ale levačkou trefil jen dobře postaveného brankáře Buchtu. V závěru poločasu to pak zkoušel zpoza vápna Kalvach, jeho dělovka ale pravou tyč branky těsně minula.

Ve druhém poločase se spustila jen průtrž mračen a déšť jako by více svědčil viktoriánům. Po příchodu Zemana měli dobré šance pro zakončení hlavou Krmenčík a následně také Pernica, ani jeden se ale prosadit nedokázal. Na druhé straně měl pak na noze úvodní gól duelu Nešpor, ani on však ve vyložené šanci neohrozil branku. V závěru utkání už hra na výrazně podmáčeném hřišti trochu utrpěla. Olomoučtí se dostali do brejku po chybě v plzeňské rozehrávce, Kozáčik byl ale na správném místě a střelu do středu branky si pohlídal. Sigma si vytvořila tlak i v poslední pětiminutovce, ale ani ten nedokázala přetavit v první gól, který nakonec přišel na druhé straně. Z jedné z posledních šancí zápasu udeřil Roman Procházka, který zůstal nepokrytý po centru Zemana na vzdálenější tyči, a z bezprostřední blízkosti procedil míč až za Miloše Buchtu. V závěru už se na Andrově stadionu nestalo vůbec nic a Plzeň tak veze vydřené tři body.