Plzeň zažila další antibabišovskou demonstraci, přišly dva tisíce lidí

V Plzni chodí na protibabišovské demonstrace stále více lidí. Foto: Martin Janda

Stále více lidí nespokojených s politikou Andreje Babiše (ANO) a s osobou ministryně spravedlnosti Marie Benešové chodí demonstrovat na plzeňské náměstí Republiky. Na zatím poslední akci dorazilo protestovat kolem 2000 lidí všech věkových kategorií. Demonstranti požadovali odstoupení obou politiků. Ani tentokrát nechyběl pochod demonstrantů s transparenty v rukou kolem náměstí a potom dál ke kašně u Západočeského muzea. Na těch největších byl nápis Plzeň není slepá a nebo JUSTICE!

Mezi desítkou vystupujících řečníků, kteří se střídali na pódiu, byli studenti, ekologové, umělci a občanští aktivisté. Při jejich projevech lidé skandovali hesla: „Máme toho dost!“, „Hanba!“ a Demisi!“ Řečníci zmínili údajný střet zájmů Babiše a ministryně spravedlnosti,  o níž jsou přesvědčeni, že má zamezit dalšímu stíhání premiéra v kauze Čapí hnízdo.

Dav se vydal pochodem centrem města. Foto: Martin Janda

A nechyběl ani oblíbený koncert. O vystoupení se tentokrát postaral se svými protestsongy populární písničkách Jan Burian. „Jedinou starostí premiéra je, jak se vymotat ze svých osobních problémů a zneužívá svoji svěřenou moc pro své vlastní zájmy,“ konstatoval na závěr jeden z tradičních organizátorů plzeňských protestních akcí Robert Elva Frouz.

Po hodině a půl trvajících proslovech se lidé vydali na pochod centrem Plzně a skončily před budovou Západočeského muzea. Řečníci nezapomněli demonstranty vyzvat, aby se zúčastnili v neděli 23. června na Letné největší porevoluční protestní akci od roku 1989.

V Plzeňském kraji lidé demonstrovali proti Babišovi i Benešové ještě na náměstích v Klatovech, Sušici, Domažlicích a Nepomuku.