Plzeň začala žít Pilsen Busking Festem 2018

foto: V. Čermák

Pilsen Busking Fest je festival prezentující umění přímo na ulici. Již 5. rokem nabízí kvalitní a originální umělce přímo v historickém centru města Plzně. Návštěvníci uvidí hudebníky, divadelníky, kejklíře, malíře, karikaturisty, spisovatele nebo sochaře. V programu se objeví kolem 70 vystupujících z celého světa. Festival se v Plzni koná až do soboty.

V letošním roce mají organizátoři ztíženou úlohu v tom, že v centru města se střetává několik akcí najednou (vrcholící volební kampaň stran a hnutí obsadila stánky celý prostor U Branky, náměstí Republiky už se připravuje na Pilsner Fest), takže festival musel řešit změny některých míst pro vystoupení umělců.

Jak nám řekl jeden z hlavních organizátorů Jan Mikyška, na druhé straně tato situace přinesla i některé klady a obohacení pro oba festivaly. Například v pátek od 15 hodin do konce večerního programu bude mít Pilsen Busking Fest k dispozici hlavní scénu Pilsner Festu na náměstí Republiky a lze očekávat, že na ní vystoupí to nejlepší, co letos má festival pouličního umění k dispozici. Je to asi vůbec poprvé, kdy pouliční umělci vystoupí na takovéto velké scéně.

Obohacením obou festivalů bude vytvoření nových dvou scén v sobotu, tj. v den konání Pilsner Festu, v Mlýnské strouze, v místě, kde budou procházet tisíce návštěvníků pivních slavností z pivovaru na náměstí a zpět. A při této příležitosti budou moci nejen shlédnout skvělá vystoupení pouličních umělců, ale také je i podpořit nějakou částkou do připravených klobouků, krabiček nebo pouzder hudebních nástrojů. To ale platí pro celý festival.

Další fotografie si prohlédněte zde.

Do Plzně se sjíždí umělci nejen z České republiky, ale prakticky z celého světa. Svou hudbu kombinující metal s flamencem představí instrumentální americko-argentinská formace Seis Cuerdas. Z Portugalska dorazí kapela Sunflowers  se svou náloží psychedelického rock’n’rolu. Akrobacii a street dance předvede španělský Uman Dance Theatre či maďarská Soldiers Crew. Dalšími hvězdami festivalu budou např. komediant, akrobat a bavič Logy on Fire z Irska, 15tičlenný orchestr Funkasin Street Band z Itálie nebo z loňského festivalu známý Jyoti Ram z Francie.