Plzeň zabrala i v lize. O výhře nad Olomoucí rozhodla v první půli

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v 17. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti nad Sigmou Olomouc 2:0. Oba góly padly už v prvním poločase. Nejprve se prosadil Tomáš Chorý, těsně před přestávkou si po centru Čermáka srazil míč do vlastní sítě Sladký.

Plzeň nastoupila v podobné sestavě jako v úterý v Moskvě, jen vykartovaného Hejdu nahradil Pernica a zraněného Limberského Kopic. Viktoriáni měli lehkou územní převahu, Buchtu zaměstnali poprvé ve 13. minutě, kdy po hezké akci pálil Chorý přímo do rukavic olomouckého gólmana. Ve 23. minutě udělal při rozehrávce chybu Kalvach, Petržela se dostal do rychlého brejku a Tomáš Chorý měl po jeho přihrávce snadnou pozici. Ve 27. minutě dostali Západočeši míč do branky podruhé, kvůli ofsajdu ale gól nemohl být uznán. O šest minut později měli první obrovskou šanci hosté. Po centru Falty střílel Dvořák. Hruška ovšem předvedl skvělý zákrok a zkazil tak Sigmě radost. Ve 43. minutě už se domácí dočkali regulérní branky. Centr Čermáka na Chorého si do vlastní sítě srazil bek Sladký.

V 52. minutě měli hosté ideální šanci snížit, Nešpor ale trestuhodně minul. Za dalších sedm minut měli Viktoriáni štěstí, když sražená střela Sladkého skončila jen těsně mimo. Po tlaku hostů se následně hra přecijen trochu vyrovnala a v 71. minutě jen horní tyč zabránila v radosti Hořavovi. Hosté se snažili dobývat plzeňskou obranu, jenže marně. Plzeňští si už tři body vzít nenechali.