Plzeň v Lize mistrů válí, porazila i Banskou Bystricu

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Ani v pátém zápase základní skupiny Ligy mistrů nepoznali hokejisté Plzně hořkost porážky. Už jako jistí postupující porazili na domácím ledě Banskou Bystricu 6:4. Čtyřmi kanadskými body se na výhře podílel David Stach.

Plzeňský kouč Čihák nechal odpočívat nejzkušenější hráče, do sestavy se naopak vešli junioři Pour, Roubal či Kvasnička. Na první gól se v Plzni nečekalo příliš dlouho. Už ve třetí minutě napřáhl na modré Varga a Milčakov kvůli zakrytému výhledu neměl nárok zasáhnout. Západočeši ovšem s odpovědí přispěchali rychle. V 5. minutě hráli přesilovku a David Stach rychlou střelou švihem vyrovnal. V 9. minutě neuspěl proti Milčakovovi Varga, a tak se znovu dočkali domácí. Svoji šikovnost a rychlé ruce opět ukázal David Stach a Barošova lapačka máchla do prázdna. Ve 13. minutě aktivní Stach ještě neuspěl, dělovka Lukáše Kaňáka už však svůj cíl našla. V 16. minutě poslal rozhodčí oba týmy předčasně do kabin kvůli díře v ledu, první část se tak dohrávala až po přestávce.

Ve druhé třetině hra bylo ve hře velké množství nepřesností a ani jeden z týmu se dlouho nemohl dostat ke kloudné akci. Až ve 28. minutě i Západočeši vytvořili velký tlak a důrazný Jakub Pour v pádu dorazil puk do sítě. Ve 31. minutě hráli výhodou přesilovku 4:3 hosté, explzeňský Ján Sýkora vystřelil sice do tyče, od ní se ale puk odrazil do zad gólmanu Milčakovovi a následně zapadl do branky. Jak měl běloruský gólman smůlu v tomto případě, o minutu později mu naopak přálo štěstí, když mu po Gilákově pokusu pomohla tyč. Ve 37. minutě předvedl krásnou individuální akci Němec, zakončení mu už ale nevyšlo podle představ.

Ve 46. minutě pomohl hostům ke snížení čárový rozhodčí, který zastavil vyhození domácích, puk se dostal ke Gaborovi a po sérii odrazů skončil za bezmocným Milčakovem. Možný tlak Banské Bystrici pak zastavil faul a Škodovka trestala. Po přihrávce Stacha se trefil Petr Kodýtek. V 53. minutě už to ale bylo opět jen o gól. Török se prosmýkl kolem Vráblíka a tváří v tvář Milčakovovi zamířil přesně. V 57. minutě dal Plzni definitivní klid dorážející Jaroslav Kracík.