Město špičkových umělců. Plzeň se ukáže na Dni Senátu v Praze

Plzeňská filharmonie se ukáže v na Dnech Plzně.

Jako město, jež umí poskytnout špičkové umělecké zážitky se představí západočeská metropole na akci Den Plzně v Senátu Parlamentu České republiky. Hlavní roli na celé akci, která se uskuteční 22. června ve Valdštejnské zahradě, bude hrát Plzeňská filharmonie.

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení komorního orchestru, dětské představení a v závěru dne také na slavnostní koncert. Kromě Plzeňské filharmonie ukáží svoji práci také pivovarští bednáři, kromě toho bude možné ochutnat také tradiční potraviny Plzeňského kraje. K vidění pak bude výstava Plzeňská filharmonie – 100.

„Každý rok se snažíme využít příležitosti představit naše město tuzemským i zahraničním turistům prostřednictvím plzeňské jedinečnosti nebo výjimečné události. Letos jsme se rozhodli pro Plzeňskou filharmonii, která má za sebou staletou historii, během níž se stala neodmyslitelnou součástí kulturního života Plzně,“ prohlásil senátor Lumír Aschenbrenner, který nad akcí převzal záštitu.

Ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová považuje za čest, že může filharmonie reprezentovat město na této významné akci. „Věřím, že náš rozmanitý program potěší všechny,“ dodala s tím, že program je rozdělený do několika sekcí. Komorní orchestr si připravil díla Antonína Dvořáka a W. A. Mozarta. Na děti pak čeká 60 minut dlouhé představení s hravou soutěží. V podvečer se představí členové Plzeňské filharmonie se slavnostním koncertem. Na programu jsou Griegovy suity č. 1 a 2. či Dvořákovy Slovanské tance č. 1, 2 a 8.

Své umění předvedou v zahradě sídla Senátu i plzeňští pivovarští bednáři, kteří jsou od minulého roku zapsáni na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Bednářské řemeslo je nedílnou součástí pivovaru, který usiluje o zapsání tohoto řemesla do seznamu UNESCO.

Součástí bude i ochutnávka potravin lokálních výrobců plzeňského regionu. Každoročně vyhlašuje Plzeňský kraj vítězné výrobky soutěže Regionální potravina. Některé z nich představí právě v Senátu.